Segítség - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Milyen a jó ütés és rúgás?
Harcosok klubja > Fight.hu > Fight.hu fóruma
Oldalak: 1, 2
beryke
Szeretném ezt az új labdát feldobni,mert úgy látom hogy érdekli az embereket ez a téma is smile.gif
Szerintetek milyen a jó ütés?Hogyan lehet fejleszteni,tökélesíteni?
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe a gyakorlás során?
/erő,tecnika,ütőtáv,tengely-csípő-tömegmozgatás,megindítás,fókusz,ín és izületi megtámasztások és még hadd ne soroljam tovább őket/
Várom megtisztelő véleményeteket rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ime egy kis ízelítő mawashi gerire: http://www.youtube.com/watch?v=uj2cQhxy6sY icon_thumbs.gif
Csika
IDÉZET(beryke @ 2010-01-08 15:38:02) *
Szeretném ezt az új labdát feldobni,mert úgy látom hogy érdekli az embereket ez a téma is smile.gif
/erő,tecnika,ütőtáv,tengely-csípő-tömegmozgatás,megindítás,fókusz,ín és izületi megtámasztások és még hadd ne soroljam tovább őket/
ime egy kis ízelítő mawashi gerire: http://www.youtube.com/watch?v=uj2cQhxy6sY icon_thumbs.gif

Szerintem kicsit összetettebb a kérdés mint amire te gondolsz! Harc közben dől el sokszor, hogy miért indítasz ill mi célból egy ütést vagy rúgást! Pl. elöl lévő kézzel másképp ütjük az előkészítő ütéseket ill a megrendítő erejűt is, de ez ugyanúgy igaz a hátsó kezesre is! Persze első a helyes technika megtanulása utána jöhet a kombinációk gyakorlása majd az erő és gyorsaság fejlesztése, ez a legjobb ha együtt fejlődik, mert vmelyik később nagyon látványosan háttérbe szorulna! A videóra visszatérve, Kenji Midorinál nem hiszem hogy vki is nagyobb technikai repertoárral rendelkezik rúgások terén! Talán csak egy két Taekwon-do mester de ők sokmindent más technikával rúgnak már az eltérő stílus miatt! De ezt még nagyon sokan boncolgatják majd! A test fizikai megterheléséről csak annyit, hogy ezért érdemes fiatalon elkezdeni a harcművészetek gyakorlását és ezzel meg is magyaráztam azt miért kell nekik kevésbé figyelni ízületi és szalagproblémákra! Na azért ennek ellenére nekem is volt szakadásom, pedig 9 évesen kezdtem a Kyo-t! Hja és azért pár éve taekwon-dozom is! ITF smile.gif
belekotty
Ha benépesül ez a topik, akkor itt nagy viták lesznek. blink.gif A dobásokon nem sokat lehet vitázni, a judo vegytiszta technikái a mérvadóak. A földön egy adott technikában viszonylag kicsik a hangúlybeli különbségek egy ude garami 3 (kimura) vagy egy ebi garami (guillotine) fajtái között nincs nagy különbség.
De az ütések és rúgások ingoványos terület. Ha megnézünk egy Klicsko féle hátsó kezes ütést, ahogy Fedor osztja marékszámra az altatót, vagy ortodox karatés gyaku tsukit, a klasszikus európai ökölvívásban tanított hátsó kezes egyenest, akkor nehéz eldönteni melyik a jobb. A hozzá való láb, felsőtest és csípő tartásról, lépéstechnikáról, valamint a másik kéz tartásáról nem is szólva. plusz még a megindítás. Ha ezeket el kezdjük boncolgatni, ebből kemény viták lesznek, én ezért nem is akartam megnyitni ezt a topikot. Ugyis mindenbe Beleokoskodok, legalább ezt ne én nyissam. rolleyes.gif

Ráadásul ez akkor téma, hogy szinte minden ütés és rúgás fajtának lehetne külön topikot nyitni.
Csika
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-08 17:06:40) *
Ha benépesül ez a topik, akkor itt nagy viták lesznek. blink.gif A dobásokon nem sokat lehet vitázni, a judo vegytiszta technikái a mérvadóak. A földön egy adott technikában viszonylag kicsik a hangúlybeli különbségek egy ude garami 3 (kimura) vagy egy ebi garami (guillotine) fajtái között nincs nagy különbség.
De az ütések és rúgások ingoványos terület. Ha megnézünk egy Klicsko féle hátsó kezes ütést, ahogy Fedor osztja marékszámra az altatót, vagy ortodox karatés gyaku tsukit, a klasszikus európai ökölvívásban tanított hátsó kezes egyenest, akkor nehéz eldönteni melyik a jobb. A hozzá való láb, felsőtest és csípő tartásról, lépéstechnikáról, valamint a másik kéz tartásáról nem is szólva. plusz még a megindítás. Ha ezeket el kezdjük boncolgatni, ebből kemény viták lesznek, én ezért nem is akartam megnyitni ezt a topikot. Ugyis mindenbe Beleokoskodok, legalább ezt ne én nyissam. rolleyes.gif

Ráadásul ez akkor téma, hogy szinte minden ütés és rúgás fajtának lehetne külön topikot nyitni.

Végre! Ezt nem akartam leírni! smile.gif
beryke
Legalább nem fogunk unatkozni birggrosze.gif
akkor jó a fórum,ha mozgás van rajta smile.gif
Tigga

pár szempont.

A jó ütés gyors. Minél gyorsabb egy ütés összességében annál erősebb (nagyobb hatású) lesz, és annál nehezebb védeni.

A gyorsaságnak két összetevője van: kéz végsebesség (a találat pillanatában elért kézsebesség), és indítási dinamika (mennyire "váratlan" az ütés). A találat hatását elsősorban az előbbi, a nehéz védhetőséget az utóbbi adja. E két dolog egymás ellen dolgozik, a váratlan indítás miatti magas izomfeszülés megakadályozza a maximális csúcssebesség elérését.

"A jó ütés mögött van megtámasztás" ez főleg a toló jellegű ütésekre igaz. A kisebb dinamikájú, de fizikálisan erősebb ütőknek figyelniük kell erre, a nagyobb dinamikájúaknak kevésbé. Ha megtámasztást teszel egy ütés mögé, akkor szükségszerűen minden szempontból lassabb lesz, mint az "eldobált". A kyo-s hátsó kezes ütés ennek iskolapéldája: a boka-térd-csipő-váll-könyök-ököl emberi ostorként működik "elméletileg", gyakorlatilag azonban sokkal inkább faltörő kos jellegű: szinte egy oszlopot képez a találati felület és a hátsó láb között az ütést végrehajtó, emiatt habár az ütés nem bír nagyon gyors lenni, de mégis jól működik.

"Az erős ütéshez kell tömeg." Ahogy az ütéssel felgyorsított tömeg nő, úgy nő a leadott energia és lendület. A sebességgel ugyan négyzetesen aránylik, de lényegesen könnyebb testtömeget építeni, mint kézsebességet, karhosszúságot smile.gif Azt sem szabad elfelejteni, hogy az izmok nagyobb megtámasztást biztosítanak, egy erős törzsizomzattal rendelkező egyén akárhogy áll, az ütése mögött mindig ott van egy jelentős tömeg. Ezt 50-60 kilós pálcikaemberként nem lehet megtenni.

Ennek kapcsán beszélni kell még az energia és impulzus kapcsolatáról is
az energia ugye a sebesség négyzetével és a tömeggel arányos, míg az impulzus a sebességgel és a tömeggel. Energialeadás elsősorban sérülések okozásának a nagyságához kapcsolódik, míg az impulzus ahhoz a gyorsuláshoz, amit kifejt az ellenfélen. A nagyobb impulzusnak - arányában - a fejre k.o célzattal mért ütéseknél van jelentősége, a nagyobb energiának a testre mérteknél, illetve azoknál, amivel törni, sérülést okozni akarunk.

A nagyobb energia mögé nem kell akkora megtámasztás, míg a nagyobb impulzus mögé feltétlenül: ideális esetben a teljes test egységben mozog.

Szabályos ütőfelület:
a rossz kéztartás rengeteg sérülés forrása lehet, jómagam többször törtem emiatt ujjaimat, kézközépcsontjaimat. A szabályos kéztartás és a pontos találat talán fontosabb, mint az ütőfelület feleddzése.

Pontosság.

A pontosság alatt összefoglalóan az ütemérzék, szem kéz koordináció, és reflexek kapcsolatát szokták érteni, én ebből az ütemérzéket emelném ki, mint méltánytalanul elhanyagolt szempontot: egy jó pillanatban elküldött ütés hatása megsokszorozódik - ha pont felénk mozog pl. az ellenfél, ha épp kinyílik, ha épp ütni akarna.

Szellemi kondicionálás

A jó ütés akkor talál, amikor a legnagyobb sebességgel halad az ököl. Ez azt jelenti egyrészt, hogy "mögé kell ütni" az ellenfélnek, másrészt azt, hogy elég közelről kell támadni ahhoz, hogy ne kelljen lefékezni az ütést, de elég távolról, hogy legyen idő felgyorsítani. Mivel mindenkinek más az ideális ütőtáv, aki a sajátját rá tudja kényszeríteni az ellenfelére, emiatt előnybe kerül. Fontos még, hogy a harcos, ha elindítja az ütést, akkor "teljes szívvel" tegye, mert ha attól fél, hogy közben megütik, akkor "hátrahőkölhet", vagy elvesztheti a megtámasztást, ami az ütés legyengüléséhez vezet.
belekotty
Hú! Ez hosszú és jó volt, de most mennem kell mert készülök a judo 2. kyu vizsgámra.
Ha lesz erőm, este Beleokoskodok.
Bálna
IDÉZET(Tigga @ 2010-01-08 18:05:29) *
pár szempont.

A jó ütés gyors. Minél gyorsabb egy ütés összességében annál erősebb (nagyobb hatású) lesz, és annál nehezebb védeni.

A gyorsaságnak két összetevője van: kéz végsebesség (a találat pillanatában elért kézsebesség), és indítási dinamika (mennyire "váratlan" az ütés). A találat hatását elsősorban az előbbi, a nehéz védhetőséget az utóbbi adja. E két dolog egymás ellen dolgozik, a váratlan indítás miatti magas izomfeszülés megakadályozza a maximális csúcssebesség elérését.

"A jó ütés mögött van megtámasztás" ez főleg a toló jellegű ütésekre igaz. A kisebb dinamikájú, de fizikálisan erősebb ütőknek figyelniük kell erre, a nagyobb dinamikájúaknak kevésbé. Ha megtámasztást teszel egy ütés mögé, akkor szükségszerűen minden szempontból lassabb lesz, mint az "eldobált". A kyo-s hátsó kezes ütés ennek iskolapéldája: a boka-térd-csipő-váll-könyök-ököl emberi ostorként működik "elméletileg", gyakorlatilag azonban sokkal inkább faltörő kos jellegű: szinte egy oszlopot képez a találati felület és a hátsó láb között az ütést végrehajtó, emiatt habár az ütés nem bír nagyon gyors lenni, de mégis jól működik.

"Az erős ütéshez kell tömeg." Ahogy az ütéssel felgyorsított tömeg nő, úgy nő a leadott energia és lendület. A sebességgel ugyan négyzetesen aránylik, de lényegesen könnyebb testtömeget építeni, mint kézsebességet, karhosszúságot smile.gif Azt sem szabad elfelejteni, hogy az izmok nagyobb megtámasztást biztosítanak, egy erős törzsizomzattal rendelkező egyén akárhogy áll, az ütése mögött mindig ott van egy jelentős tömeg. Ezt 50-60 kilós pálcikaemberként nem lehet megtenni.

Ennek kapcsán beszélni kell még az energia és impulzus kapcsolatáról is
az energia ugye a sebesség négyzetével és a tömeggel arányos, míg az impulzus a sebességgel és a tömeggel. Energialeadás elsősorban sérülések okozásának a nagyságához kapcsolódik, míg az impulzus ahhoz a gyorsuláshoz, amit kifejt az ellenfélen. A nagyobb impulzusnak - arányában - a fejre k.o célzattal mért ütéseknél van jelentősége, a nagyobb energiának a testre mérteknél, illetve azoknál, amivel törni, sérülést okozni akarunk.

A nagyobb energia mögé nem kell akkora megtámasztás, míg a nagyobb impulzus mögé feltétlenül: ideális esetben a teljes test egységben mozog.

Szabályos ütőfelület:
a rossz kéztartás rengeteg sérülés forrása lehet, jómagam többször törtem emiatt ujjaimat, kézközépcsontjaimat. A szabályos kéztartás és a pontos találat talán fontosabb, mint az ütőfelület feleddzése.

Pontosság.

A pontosság alatt összefoglalóan az ütemérzék, szem kéz koordináció, és reflexek kapcsolatát szokták érteni, én ebből az ütemérzéket emelném ki, mint méltánytalanul elhanyagolt szempontot: egy jó pillanatban elküldött ütés hatása megsokszorozódik - ha pont felénk mozog pl. az ellenfél, ha épp kinyílik, ha épp ütni akarna.

Szellemi kondicionálás

A jó ütés akkor talál, amikor a legnagyobb sebességgel halad az ököl. Ez azt jelenti egyrészt, hogy "mögé kell ütni" az ellenfélnek, másrészt azt, hogy elég közelről kell támadni ahhoz, hogy ne kelljen lefékezni az ütést, de elég távolról, hogy legyen idő felgyorsítani. Mivel mindenkinek más az ideális ütőtáv, aki a sajátját rá tudja kényszeríteni az ellenfelére, emiatt előnybe kerül. Fontos még, hogy a harcos, ha elindítja az ütést, akkor "teljes szívvel" tegye, mert ha attól fél, hogy közben megütik, akkor "hátrahőkölhet", vagy elvesztheti a megtámasztást, ami az ütés legyengüléséhez vezet.

Ez aztán a válasz. A topikot lassan le is lehet zárni biggrin.gif .
beryke
,,Ha megtámasztást teszel egy ütés mögé, akkor szükségszerűen minden szempontból lassabb lesz, mint az "eldobált". A kyo-s hátsó kezes ütés ennek iskolapéldája: a boka-térd-csipő-váll-könyök-ököl emberi ostorként működik "elméletileg",

Nálunk kyós edzésen már szakítottak ezzel a láncszerű ütéssel.A legújabb módi hogy amikor ,,megtaposod" az ütést,akkor a csípő ,a váll és a kéz egyszerre mozog,egyszerre éri el a véghelyzetét.Ennek a szinkronizációja valamivel nehezebb,de ütésedbe belekerül az egész tömeged súlya,nemcsak a karodé,ezáltal az ütőerő jelentősen növekszik. icon_thumbs.gif
Hibbantka
IDÉZET(Tigga @ 2010-01-08 18:05:29) *
Pontosság.

Nem vitatva a pontosság fogalmának ilyen értelmezését, én ezt a kifejezést inkább a találat pontosságára használom. Ha egy füles kiütési pontra megy, akkor annak bizonyára lesz "célhatása". Egy suta jabbel/horoggal is simán ki lehet ütni vkit.

Eleinte sokszor seggre ültem, amikor nálam 20 kg-mal könnyebb bunyósokkal edzettem (mondjuk a sparring partnerem is 80 kiló körül volt). Nevetséges fedezékemet kijátszva, megbontva, néha egyszerűen keresztülverve mindig ott landolt az ütés, ahol kellett. (Állcsúcsra bekapni ma sem nagyon szeretem...)

Másrészről nem kis türelem kellett boxoló barátomnak ahhoz, hogy leneveljen az elhajigált parasztlengőimről (pedig elismerte, hogy igenis hasznos tud lenni!!!), és már a technika megindításának pillanatában tudjam, hova is szeretném irányozni az ütést, ne csak olyan "amit ér, azt talál" alapon szórjam.

Csak a rend kedvéért: rúgásoknál is éppolyan fontos a találat pontossága, mint a kéznél.
belekotty
Egyelőre csak maradjunk az ütéseknél! Speciel én felvettem a Pacmen-Cotto meccset végig és nézegetem Pacmen balhorgát. Akárhogy nézem kikockázva, egyszerűen képtelen vagyok arra akarcsak hozzáfoghatót ütni. Vagy gyors és olyan gyenge hogy kár volt eldobni, vagy erős de lassú.
Nem tudom leutánozni. sad.gif Azt az altatót amit Hatton kapott, arról ne is beszéljünk!

De egyszerűsítsük a témát, ne foglalkozzunk a világ legjobb balhorgát ütőjével!

Elsőkezes ütés. Csak szigorúan sorolom a variációit.
európai ökölvívás elsőkezes egyenes
ortodox karate kizami tsuki
a kickboxosok által messziről indított támadás, ahol szinte rávetődnek az ütésre
ahogy Vitalij Klicsko nyomja (erősen karate jellegű)
a kyosok által ütött tate kizami tsuki

No és akkor hogy miért ütöm azt az elsőkezest
hátrafele boxolok, feltartó ütés, megelőző ütés, firkálás, gyors roncsolásra szánt, felörlőm az ellenfelet (Mihalcsevszki) előkészitő, kombináció, zavar keltő (csak a szeme elé ütök hogy ne lásson)
Mindezt hátrafelé mozgásból, helyben, előre mozogva, vagy lerohanva.
Elegendő verziót felsoroltam? Mi maradt ki?

Ja tudom! Első kezes ütés előrelépéssel, nem "kitöréssel". oi tsuki - a karatésok kedvéért.
beryke
Tegnap voltam zsákolni egy kicsit.Az biztos hogy az ütő és rugótechnikák csiszolása egy véget nem érő feladat.Próbáltam mindenre odafigyni,de ha az alapok meg vannak,akkor szerintem legfontosabb dolog a szinkronizáció. Ha a legoptimálisabb időben kapcsolódnak be az izmok,az izületek, akkor szinte magától folyik ki a tecnika mindenfajta erőlködés nélkül.A végeredméy pedig sokkal gyorsabb és erősebb lessz.Szerintem persze..... wink.gif
kaoklai
A lenti szövegben hány helyesirási hiba van okosmókus apuka?

hátrafele boxolok, feltartó ütés, megelőző ütés, firkálás, gyors roncsolásra szánt, felörlőm az ellenfelet (Mihalcsevszki) előkészitő, kombináció, zavar keltő (csak a szeme elé ütök hogy ne lásson stb

boxolok
felörlőm

Privátban akartam elküldeni de ha letiltottad.....
Régi magyar közmondás:Más szemében meglátja a szálkát a magáében nem a gerendát.
MrVictory
IDÉZET(kaoklai @ 2010-01-10 14:01:21) *
A lenti szövegben hány helyesirási hiba van okosmókus apuka?

hátrafele boxolok, feltartó ütés, megelőző ütés, firkálás, gyors roncsolásra szánt, felörlőm az ellenfelet (Mihalcsevszki) előkészitő, kombináció, zavar keltő (csak a szeme elé ütök hogy ne lásson stb

boxolok
felörlőm

Privátban akartam elküldeni de ha letiltottad.....
Régi magyar közmondás:Más szemében meglátja a szálkát a magáében nem a gerendát.

Köszönjük!
chuck-d

belekotty, azért figyeled, hogy a kis komisz milyen technikával rúgja el az ütőket, és mit mutat párnán? kifejezetten a tartólábat kell figyelni smile.gif
tényleg nagyon komoly lábtechnikája van amúgy icon_thumbs.gif

amúgy a mester, Kenji Midori hosszabb oktatófilmje ott figyel a karate topikban, még november elején linkeltem be.
belekotty
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-18 10:08:09) *
belekotty, azért figyeled, hogy a kis komisz milyen technikával rúgja el az ütőket, és mit mutat párnán? kifejezetten a tartólábat kell figyelni smile.gif
tényleg nagyon komoly lábtechnikája van amúgy icon_thumbs.gif

amúgy a mester, Kenji Midori hosszabb oktatófilmje ott figyel a karate topikban, még november elején linkeltem be.

Igen, ez nagyon komoly... A baseball ütő törésénél ugyan "telefonál", de ez természetes a töréstechnika végrehajtásánál.
Amikor párnára rúg, akkor egyáltalán nincs telefonálás, az egyszerűen hibátlan. Gyönyörű, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
De ebből is látszik egy másik topik témája, a tökéletes technikai kivitelezésű fejrúgáshoz egyáltalán nincs szükség a spárgára.
Ami tetszik, hogy gyönyörűen emeli ki a csípőt és nem dől el előre a rúgáshoz, igy sokkal váratlanabb a rúgás.
No meg nem tudod eldönteni hova fogja rúgni, combra, vesére, vagy fejre. Ez a harcművészet, nem az ipiapacs hanyattesettcsótány kungfuccs.
Az a kungfus aki ilyen körívest rúg az az én fogalmaim szerint is harcművész. De azt biztos nem a Mádaynál tanulta. rolleyes.gif
El_Guapo
Ez az ember kegyetlen keményeket bír rúgni: Saekson Janjira (6x Muay Thai világbajnok)

Meccsek

http://www.youtube.com/watch?v=ehrXM8x9JPo...feature=related (Ez nagyon Durva Ko) birggrosze.gif

http://www.youtube.com/watch?v=Sw05riaurVI

http://www.youtube.com/watch?v=d9f0u8q1KFQ...feature=related

Okítós videó:

http://v.youku.com/v_show/id_XOTY4MjA1ODA=.html
beryke
http://www.youtube.com/watch?v=Cu0ccTWxXL4
Ezt az embert lehet szeretni vagy nemszeretni,egy biztos,hogy minden küzdelme élményszámba megy.
Szerény véleményem szerint neki van a k-1-ben a legszebb és leghatékonyabb mozgása.
Szinte minden ütése és rúgása tanítani való,minden benne van aminek benne kell hogy legyen.
Ha az ember egy tanítómestert választhatna,én biztos őt választanám icon_thumbs.gif
S.H.O.T.
Az biztos, hogy qva jó harcos, csak sajna igazi tajparszt. szóval biztos, hogy tanulni akarnál tőle? smile.gif
és nem a Bonjasky féle akció miatt mondom ezt.

beryke
IDÉZET(S.H.O.T. @ 2010-01-21 13:53:15) *
Az biztos, hogy qva jó harcos, csak sajna igazi tajparszt. szóval biztos, hogy tanulni akarnál tőle? smile.gif
és nem a Bonjasky féle akció miatt mondom ezt.

Emberileg biztos nem lenne a példaképem,de szakmailag nagyon ott van..
belekotty
IDÉZET(beryke @ 2010-01-21 13:40:25) *
Ezt az embert lehet szeretni vagy nemszeretni,egy biztos,hogy minden küzdelme élményszámba megy.
Szerény véleményem szerint neki van a k-1-ben a legszebb és leghatékonyabb mozgása.
Szinte minden ütése és rúgása tanítani való,minden benne van aminek benne kell hogy legyen.
Ha az ember egy tanítómestert választhatna,én biztos őt választanám icon_thumbs.gif

Büdös egy nagy p*raszt és gátlástalan. És nekem van egy érzésem, de lehet tévedek. Az ilyen hosszú kezű és lábú emberek, azok viszonylag kevés izommal, iszonyatosan gyorsak és robbanékonyak szoktak lenni. Sok sikeres karatés ilyen. Ezek utána a knockdown ágakban azért nem tudnak sikeresek lenni, mert nem tudnak igazán nagyot ütni, rúgni.
Ez abból adódik, hogy a csontozat sérülékeny így nem tudják felerősíteni a technikáikat. Na most annyira gátlástalanul rúg akárhová, hogy azt gyanítom genetikusan rettenetesen erős csontozatú, mert egy normál csontú, hasonló alkatú ember ezzel már régen eltörte volna a saját lábát.
Overeem ellen mindez kevés volt. Egy pillanatig sem volt egyenlő küzdelem.
http://www.youtube.com/watch?v=zFM__Wvfsiw
El_Guapo
IDÉZET(beryke @ 2010-01-21 13:40:25) *

Szerintem azért annyira nem kellene tőle elszállni, megnéztem volna Igi., Aerts, vagy Cro-Cop ellen, fénykorukban nem most. Jó a Hari ez tény, de iszonyat forrófejű és ez nem jó dolog. Bonjaskit is szidják itt néha mint a bokrot, hogy így színész meg úgy, szerintem egyáltalán nem az anno a fél mezönyt lerúgta ugró térdel. Hari ellen meg ésszel bunyózott, ellene ez kellett, Hari nem tudta megoldani, agyrohamot kapott és össze-vissza szabálytalankodott. Bonjaski azon meccsen leütötte Harit 1x + kedves Hari úr szépen lecsüccsen a földre szabálytalanul egy ugrótérdes ellen ami lekapta volna a fejét.
Egyébként a fél mezőny már ki van öregedve, ezért győzi le őket könnyen, szegény Sefo is már könnyű préda volt, nem így lett volna ez régen, akkor valószínűleg fordítva sül el a dolog.
El_Guapo
Remy ''the flying gentleman'' Bonjasky HL birggrosze.gif icon_thumbs.gif

http://www.dailymotion.com/video/x1mwld_k1...highlight_sport
belekotty
Szépek ezek az ugró rúgások. De azért én annyira nem vagyok hanyattesve tőle. Ez megy K-1 szabályok szerint, de minden ugorva rugdosó megtapasztalta már hogy elég könnyen leszedik a levegőből. Egy jobb BJJ-s aki felkészült ezekre a fejrúgásokra egy ilyen ugrásnál simán lekapná a levegőből és megcsomozná.
Az ugró rugások nagyon önveszélyesek, mert ha elhagytuk a földet már nem tudjuk irányítani magunkat az ellenfél irányíthat, ha tud, hogy a hátunkon landoljunk. Én jópárszor feküdtem. A sima jodan mawashira belépve egy o uchi garival nagy meglepetést lehet okozni.
El_Guapo
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 07:23:43) *
Szépek ezek az ugró rúgások. De azért én annyira nem vagyok hanyattesve tőle. Ez megy K-1 szabályok szerint, de minden ugorva rugdosó megtapasztalta már hogy elég könnyen leszedik a levegőből. Egy jobb BJJ-s aki felkészült ezekre a fejrúgásokra egy ilyen ugrásnál simán lekapná a levegőből és megcsomozná.
Az ugró rugások nagyon önveszélyesek, mert ha elhagytuk a földet már nem tudjuk irányítani magunkat az ellenfél irányíthat, ha tud, hogy a hátunkon landoljunk. Én jópárszor feküdtem. A sima jodan mawashira belépve egy o uchi garival nagy meglepetést lehet okozni.

Persze de ez K-1, itt meg jó és használható.
De azért Vitor Belfort is jó pár meccset nyert, ugrós térdel, Spencer Fisher is szerette, meg Anderson is, igaz ők ott vannak BBJ ügyileg is. Villámgyorsan közelről azért nagyon is veszélyes technika, persze nem az Arlovski féle módi (Fedor Vs Arlovski ).

Top 10 - Flying Knee (MMA)

http://www.youtube.com/watch?v=7GJUX6i4_To...PL&index=54
chuck-d
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 07:23:43) *

ez azért nem ilyen egyszerű, K-1 videóra azt magyarázni, mi lenne, ha az MMA-s leszedné onnan. ott nyílván nem úgy repkedne, mint az eregetett sárkány, bár nemrég pont Overeem csinálta ketrecben ilyen látványosan. ahol van földharc, ott is vagy előkészítéssel, vagy nagyon meglepiből érdemes csak, zártan. az időzítés nagyon fontos, nem balegyenes-jobbegyenes, de nem is azzal együtt tanítják. nem egy embernek bejött már álló és kevert szabályok között, még én is csináltam nem egy meccsen, pedig hol vagyok én ezektől az arcoktól, mint csimpánz a magfizikához.
kicsit mint a forgórúgás, azt is lehet hatékonyan, de max egyszer-kétszer egy menetben, mert ezekre fokozottan igaz, hogy el kell tudni adni.

külön személyes megjegyzés, hogy szerintem Hari egy agresszív p*raszt, Remy meg egy focista pöcs, de remélem minél tovább látjuk mindkettőt a ringben, szép hosszú sérülésmentes karrierjük lesz jó meccsekkel. az utóbbi ebből már előrébb tart.
belekotty
Persze, ezek remek technikák. Csak van egy lényeges különbség. Az 1-es számú kivételével az összes belharcból, vagy abból történő kibontakozás után volt végrehajtva, vagyis nem kiszámítható módon hogy két-három méterről nekifut az ellenfélnek.
A K-1-ben ezt meg lehet tenni szinte büntetlenül, hiszen a lendület miatt vagy talál, vagy földrekerül. Kockázat kevés, ha meg az ellenfél benéz, akkor hawaii.
De ha valaki MMA szabályok szerint így ráröpül az ellenfélre, az meg számít rá, akkor csúnyán végzi ha a "légelhárítás" leszedi és a "földi" haderőkben nem áll annyira jól. rolleyes.gif
belekotty
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-22 09:41:37) *
ez azért nem ilyen egyszerű, K-1 videóra azt magyarázni, mi lenne, ha az MMA-s leszedné onnan. ott nyílván nem úgy repkedne, mint az eregetett sárkány, bár nemrég pont Overeem csinálta ketrecben ilyen látványosan. ahol van földharc, ott is vagy előkészítéssel, vagy nagyon meglepiből érdemes csak, zártan. az időzítés nagyon fontos, nem balegyenes-jobbegyenes, de nem is azzal együtt tanítják. nem egy embernek bejött már álló és kevert szabályok között, még én is csináltam nem egy meccsen, pedig hol vagyok én ezektől az arcoktól, mint csimpánz a magfizikához.
kicsit mint a forgórúgás, azt is lehet hatékonyan, de max egyszer-kétszer egy menetben, mert ezekre fokozottan igaz, hogy el kell tudni adni.

külön személyes megjegyzés, hogy szerintem Hari egy agresszív p*raszt, Remy meg egy focista pöcs, de remélem minél tovább látjuk mindkettőt a ringben, szép hosszú sérülésmentes karrierjük lesz jó meccsekkel. az utóbbi ebből már előrébb tart.

Hehehe.. ez egyszerre volt. Más szemszögből nézzük. Én mindent a valóságos helyzetben lévő hatékonyságán mérek, tehát az MMA-s szabályrendszer ehhez a legközelebbi. Azért mondom ezek az ugró rúgások engem nem nyűgöznek le. Attól Remy nagy harcos, az ugró rúgásai nélkül is, csak ez túl van lihegve, mert látványos.

Off. Ja és a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed, az egyszerű termodinamika tud bonyolultabb lenni.
El_Guapo
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 09:45:03) *
Persze, ezek remek technikák. Csak van egy lényeges különbség. Az 1-es számú kivételével az összes belharcból, vagy abból történő kibontakozás után volt végrehajtva, vagyis nem kiszámítható módon hogy két-három méterről nekifut az ellenfélnek.
A K-1-ben ezt meg lehet tenni szinte büntetlenül, hiszen a lendület miatt vagy talál, vagy földrekerül. Kockázat kevés, ha meg az ellenfél benéz, akkor hawaii.
De ha valaki MMA szabályok szerint így ráröpül az ellenfélre, az meg számít rá, akkor csúnyán végzi ha a "légelhárítás" leszedi és a "földi" haderőkben nem áll annyira jól. rolleyes.gif

El lehet adni ugró térdest ha elő van készítve megfelelően "kibontakozás után volt végrehajtva", ahogy írtad ész nélkül valóban nem jó, de ez igaz minden technikára.
Ha belegondolunk láttunk már példát MMA-ban bőven, arra, hogy egy rosszul előkészített dobás vagy földre vitel technika is éppen olyan veszélyes lehet, elléptek előle kicsit lenyomták a fejét, azt szépen belerogyott a másik térdébe, vagy a földön tartva agyba főbe verték. Single leg takedown-nál is hányszor láttam olyat, hogy csóka nem tudta befejezni és ott kepesztett fogta a másik lábát az közbe meg verte szét a fejét.
Az meg, hogy melyik harcos milyen technikát tud eladni a másiknak képzettség kérdése is. Alan Belcher Vs Akiyama meccsen is mekkora superman ütést adott el Belcher a Japánnak (a ketrecről rugaszkodva ugrott el), Akiyama 3 danos Judo-s azt mégsem kapta el a levegőben azt csomagolta össze az amcsit.
chuck-d
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-21 18:56:22) *
Büdös egy nagy p*raszt és gátlástalan. És nekem van egy érzésem, de lehet tévedek. Az ilyen hosszú kezű és lábú emberek, azok viszonylag kevés izommal, iszonyatosan gyorsak és robbanékonyak szoktak lenni. Sok sikeres karatés ilyen. Ezek utána a knockdown ágakban azért nem tudnak sikeresek lenni, mert nem tudnak igazán nagyot ütni, rúgni.
Ez abból adódik, hogy a csontozat sérülékeny így nem tudják felerősíteni a technikáikat. Na most annyira gátlástalanul rúg akárhová, hogy azt gyanítom genetikusan rettenetesen erős csontozatú, mert egy normál csontú, hasonló alkatú ember ezzel már régen eltörte volna a saját lábát.
Overeem ellen mindez kevés volt. Egy pillanatig sem volt egyenlő küzdelem.
http://www.youtube.com/watch?v=zFM__Wvfsiw

élsportban azért létezik olyan, hogy formaidőzítés, bár ezt te is tudod, pár héten belül kockázatos három meccses nagydöntőt és szupermeccset is csinálni. egyforma feltételekkel másképpen is alakulhat:
http://www.youtube.com/watch?v=_XXa2INjTMA
de az biztos, hogy MMA-ban úgy tépné ketté Overeem, mint a papírlapot, bármikor, formától függetlenül.
én nem látom ilyen misztikusnak Hari csontozatát, az leginkább Aertsnek volt, bár idővel azért bebizonyosodott, hogy ő is ember. Hari nem rúg fel úgy senkit blokkal-tartólábbal-bármivel együtt, mint ahogy azt a jó öreg holland favágó csinálta. abban egyetértünk, hogy gátlástalanul megy előre és darál, meg nyílván nincs üvegből, de már nem is az a nyiszlett, aki fiatalon volt. van rajta anyag elég, és még csak 25 éves.
hatchet
Jó az ugró térd, én is szeretem, de valóban előkészítés nélkül nem szabad eladni. Egy sparring közben megpróbáltam régebben, alám rúgtak a levegőben és akkorát zuhantam, hogy egy hétig fájt a kezem meg a seggem a földet érés következtében biggrin.gif Azóta óvatosabb duhaj vagyok.

Arlovski egyébként jól nyomja az ugró térdet, más kérdés hogy Fedor ellen szimplán egy az egyben akarta eladni. Nagyon látványosan megszívta...

Mindenkinek lehet kedvenc/legjobban rühellt embere, nincs ezzel semmi gond. Ízlések és pofonok. Konklúzió nélkül:
Crocop fénykorában ledarálta Bonjaskyt állóharcban eléggé. Aztán valamelyik UFC meccsére - ha jól tudom - mégis Bonjasky volt a sparring-partnere, mert jó állóharcossal akart készülni.
Tigga
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 09:48:52) *
Off. Ja és a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed, az egyszerű termodinamika tud bonyolultabb lenni.

off: a termodinamika törvényszerűségeit kb 100%ig ismerjük (a modellezés korlátja csak a számítási idő), a magfizikát pedig kb 0%ig (hiszen egyrészt feltehető, hogy nincs legkisebb építőelem, másrészt pedig folyamatosan fedezik fel a hadron-gyorsítóban az új részecskéket) és még a kvantummechanikai atommodell megértésének bonyolultságáról nem is szóltam... szóval annyira azért nem egyszerű...
El_Guapo
IDÉZET(hatchet @ 2010-01-22 10:39:20) *
Jó az ugró térd, én is szeretem, de valóban előkészítés nélkül nem szabad eladni. Egy sparring közben megpróbáltam régebben, alám rúgtak a levegőben és akkorát zuhantam, hogy egy hétig fájt a kezem meg a seggem a földet érés következtében biggrin.gif Azóta óvatosabb duhaj vagyok.

Arlovski egyébként jól nyomja az ugró térdet, más kérdés hogy Fedor ellen szimplán egy az egyben akarta eladni. Nagyon látványosan megszívta...

Mindenkinek lehet kedvenc/legjobban rühellt embere, nincs ezzel semmi gond. Ízlések és pofonok. Konklúzió nélkül:
Crocop fénykorában ledarálta Bonjaskyt állóharcban eléggé. Aztán valamelyik UFC meccsére - ha jól tudom - mégis Bonjasky volt a sparring-partnere, mert jó állóharcossal akart készülni.

Az Arlovskit azért dobtam be, mert gondoltam valakitől, úgyis megkapom ellenpéldának, így inkább magam szúrtam tökön birggrosze.gif , egyébként nincs semmi bajom vele.
hatchet
IDÉZET(El_Guapo @ 2010-01-22 10:49:14) *
Az Arlovskit azért dobtam be, mert gondoltam valakitől, úgyis megkapom ellenpéldának, így inkább magam szúrtam tökön birggrosze.gif , egyébként nincs semmi bajom vele.

smile.gif
chuck-d
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 09:48:52) *
Hehehe.. ez egyszerre volt. Más szemszögből nézzük. Én mindent a valóságos helyzetben lévő hatékonyságán mérek, tehát az MMA-s szabályrendszer ehhez a legközelebbi. Azért mondom ezek az ugró rúgások engem nem nyűgöznek le. Attól Remy nagy harcos, az ugró rúgásai nélkül is, csak ez túl van lihegve, mert látványos.

tudom, hogy így néznél mindent, csak ez egy szabályrendszerben végrehajtott technikára vetítve értelmetlen. ha ki akarná vinni utcára akkor oké, de így.
"Azért mondom ezek az ugró rúgások engem nem nyűgöznek le. Attól Remy nagy harcos, az ugró rúgásai nélkül is, csak ez túl van lihegve, mert látványos."
ezzel viszont az utolsó betűig egyetértek icon_thumbs.gif

erre, hogy:
"mint csimpánz a magfizikához"
most te komolyan ezt:
"a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed, az egyszerű termodinamika tud bonyolultabb lenni"
biztos nagyon reggel van rolleyes.gif
csak egy hasonlat, ez esetben két egymástól nyilvánvalóan távol álló dolog párhuzamba állítása. írhattam volna matematikát is, vagy szorzótáblát, nincs jelentősége. nem én tartom bonyolultnak, hanem a csimpánznak az.
vagy ha ez célzás értelmi képességeimre, akkor vigyázz, előveszem a majom kung-fu technikáim! icon_thumbs.gif
chuck-d
IDÉZET(Tigga @ 2010-01-22 10:45:37) *
off: a termodinamika törvényszerűségeit kb 100%ig ismerjük (a modellezés korlátja csak a számítási idő), a magfizikát pedig kb 0%ig (hiszen egyrészt feltehető, hogy nincs legkisebb építőelem, másrészt pedig folyamatosan fedezik fel a hadron-gyorsítóban az új részecskéket) és még a kvantummechanikai atommodell megértésének bonyolultságáról nem is szóltam... szóval annyira azért nem egyszerű...

ó, édes faszom, el ne kezdjétek, egy hasonlat volt! legközelebb a két dudás egy csárdában elengedésekor mormolok egy imát, hogy nehogy zenészek is olvassák birggrosze.gif

na jó, no offense, csak oltogatlak titeket icon_thumbs.gif
belekotty
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-22 11:02:17) *
tudom, hogy így néznél mindent, csak ez egy szabályrendszerben végrehajtott technikára vetítve értelmetlen. ha ki akarná vinni utcára akkor oké, de így.
"Azért mondom ezek az ugró rúgások engem nem nyűgöznek le. Attól Remy nagy harcos, az ugró rúgásai nélkül is, csak ez túl van lihegve, mert látványos."
ezzel viszont az utolsó betűig egyetértek icon_thumbs.gif

erre, hogy:
"mint csimpánz a magfizikához"
most te komolyan ezt:
"a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed, az egyszerű termodinamika tud bonyolultabb lenni"
biztos nagyon reggel van rolleyes.gif
csak egy hasonlat, ez esetben két egymástól nyilvánvalóan távol álló dolog párhuzamba állítása. írhattam volna matematikát is, vagy szorzótáblát, nincs jelentősége. nem én tartom bonyolultnak, hanem a csimpánznak az.
vagy ha ez célzás értelmi képességeimre, akkor vigyázz, előveszem a majom kung-fu technikáim! icon_thumbs.gif

Csak azért mondtam mert ehhez a kettőhöz viszont én értek és a kiszólás azt a régi szemléletet/reflexet idézi, ami a magfizikát valami qrva bonyolult dolog tartja.
Nem az. Lényegtelen, ugorjunk!
Különben meg egymástól független ugyanazt írtuk, ezek az ugró térdesek jól használhatóak váratlanul, belharc közben, de a távoli ugrások kockázatosak.
chuck-d
IDÉZET(hatchet @ 2010-01-22 10:39:20) *

én ezzel úgy vagyok, hogy mivel küzdősport, nálam elsődleges az, hogy milyen szintű harcos. az hogy milyen ember nekem már kicsit bulvár. jó, szélsőséges dolgokat nem fogad el az ember, de szerintem Remy és Hari bőven belefér, és mindketten kiváló harcosok, ez a lényeg.

az más kérdés, hogy a legjobbak a ringben a legjobb edzők vagy tanítómesterek is egyben. mert nem ugyanaz a kettő.
belekotty
IDÉZET(Tigga @ 2010-01-22 10:45:37) *

Na ebbe ne menjünk bele! unsure.gif A nagy hadronütköztető nem magfizika, hanem részecskefizika.
A hires termodinamika meg nem százszázalékos, mert az endoterm elektrokémiai cellával még mindig küzdenek hogy lehet az párhuzamos entrópia axiómákkal összhangba hozni, a második főtétel pedig sokak által vitatott.
De messzire jutottunk az ugró térdesektől. Térjünk vissza Remy rúgásaihoz... Most egy kicsit kilépek.
belekotty
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-22 11:18:31) *
az más kérdés, hogy a legjobbak a ringben a legjobb edzők vagy tanítómesterek is egyben. mert nem ugyanaz a kettő.

Nem bizony. Közepes versenyzőből is lehet remek edző és tanítómester. Míg nagy versenyző lehet alkalmatlan edzőnek.
Na most tényleg mentem...
chuck-d
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 11:16:17) *
Csak azért mondtam mert ehhez a kettőhöz viszont én értek és a kiszólás azt a régi szemléletet/reflexet idézi, ami a magfizikát valami qrva bonyolult dolog tartja.
Nem az. Lényegtelen, ugorjunk!

"a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed"
ez egy állítás, mellőzve, hogy én nem írtam, hogy az a legbonyolultabb, hogy egy csimpánzra vonatkoztattam, és hogy csak egy hasonlat. tehát csak úgy jön ide, hogy te értesz hozzá.
remélem nem bántalak meg, de ezt én arról sem hangoztatnám, amiből diplomáztam, mert bár lehet valamilyen szinten igaz, de hivalkodásnak vehetik.
mellékesen az alapállításod nem általánosítás, és bár én nem értek hozzá, de kizárólag azt hiszem, hogy egy csimpánznak reménytelenül bonyolult lenne a magfizika.
te "ugrottál" rá, de ez is "lényegtelen".

off:
szerintem egy vita nem addig tart, ameddig az egyik fél kezét fel nem emelik, hogy nyert, és nincs bűvös utolsó szó sem. ha pedig valamiben tévedünk, vagy elhamarkodott kijelentéseket teszünk, és ezt beismerjük, az nem megfutamodás. lehet most egyik sem vonatkozik erre a helyzetre, csak úgy eszembe jutott.
a beírásod szándékát azért érteni vélem, de én a szó hangzása miatt használom.
beryke
Akkor most Hari a magfizikát a thermodinamikával összekeverő és abba beleugrótérdelő kungfus ipiapacs majomszerű csímpánz? blink.gif blink.gif blink.gif
chuck-d
IDÉZET(beryke @ 2010-01-22 12:13:47) *
Akkor most Hari a magfizikát a thermodinamikával összekeverő és abba beleugrótérdelő kungfus ipiapacs majomszerű csímpánz? blink.gif blink.gif blink.gif

a székről lefordulok, bazz birggrosze.gif
zsoltua

hát igen... birggrosze.gif sose öregedj meg,mert olyan leszel mint.....mások.
belekotty
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-22 11:55:31) *
"a magfizika nem annyira bonyolult mint hiszed"
ez egy állítás, mellőzve, hogy én nem írtam, hogy az a legbonyolultabb, hogy egy csimpánzra vonatkoztattam, és hogy csak egy hasonlat. tehát csak úgy jön ide, hogy te értesz hozzá.
remélem nem bántalak meg, de ezt én arról sem hangoztatnám, amiből diplomáztam, mert bár lehet valamilyen szinten igaz, de hivalkodásnak vehetik.
mellékesen az alapállításod nem általánosítás, és bár én nem értek hozzá, de kizárólag azt hiszem, hogy egy csimpánznak reménytelenül bonyolult lenne a magfizika.
te "ugrottál" rá, de ez is "lényegtelen".

off:
szerintem egy vita nem addig tart, ameddig az egyik fél kezét fel nem emelik, hogy nyert, és nincs bűvös utolsó szó sem. ha pedig valamiben tévedünk, vagy elhamarkodott kijelentéseket teszünk, és ezt beismerjük, az nem megfutamodás. lehet most egyik sem vonatkozik erre a helyzetre, csak úgy eszembe jutott.
a beírásod szándékát azért érteni vélem, de én a szó hangzása miatt használom.

Itt egyszerűen arról van szó hogy ez afféle közvélekedés és igen gyakori. A fizika jelentősége óriási volt az nukleáris fizika miatt, no meg az azt körülvevő titkolózás miatt. Ezért a köznyelvbe ez bekerült és újra és újra felbukkan. Te vagy kb a huszadik akitől ezt magfizika/nukleáris fizika bonyolultságára utaló hasonlatot hallottam. Meglepett hogy még itt is előkerült, erre reagáltam, no meg tényleg nem bonyolult, csak misztifikálva van. Az orvostudomány, genetika, szerveskémia, részecskefizika, relativitás elmélet sokkal bonyolultabb.
Ha összeszedem neked az összes lényeges magfizikai folyamatot, aminek a tudományban, iparban jelentősége van, az nem lesz annyi, mint ahány pusztakezes harci technikát mi itt tiz-tizenöten összeszedünk. Ha matekot, vagy kémiát írsz, nem is reagálok rá, csak az lepett meg hogy a 60-as hetvenes években misztifikált magfizika mennyire beépült a nyelvbe és az emberek gondolkodásába.
belekotty

Köszike! Értem a célzást! biggrin.gif
Hibbantka
IDÉZET(chuck-d @ 2010-01-22 11:55:31) *

Kellene valaki, aki ugró térdből diplomázott. smile.gif

Megfelelő előkészítéssel bőven helye van a technikák között (MMA-ban is), de kb. az egyik utolsó dolog lenne, amit én megpróbálnék...

Viszont egy forduló ütés többet ér, mint egy tucat FK. icon_thumbs.gif

http://www.youtube.com/watch?v=lhuxoms6yUU
belekotty
IDÉZET(Hibbantka @ 2010-01-22 16:51:31) *
Kellene valaki, aki ugró térdből diplomázott. smile.gif

Megfelelő előkészítéssel bőven helye van a technikák között (MMA-ban is), de kb. az egyik utolsó dolog lenne, amit én megpróbálnék...

Viszont egy forduló ütés többet ér, mint egy tucat FK. icon_thumbs.gif

http://www.youtube.com/watch?v=lhuxoms6yUU

Én is találtam egy jót
http://www.youtube.com/watch?v=FaWuo7VOquw
Tigga
IDÉZET(belekotty @ 2010-01-22 17:19:59) *

Na akkor egy klasszikus backfist: http://www.youtube.com/watch?v=DWafx9m71uo&feature=fvw

ne pislogjatok a meccs alatt smile.gif
belekotty
IDÉZET(Tigga @ 2010-01-23 00:43:39) *
Na akkor egy klasszikus backfist: http://www.youtube.com/watch?v=DWafx9m71uo&feature=fvw

ne pislogjatok a meccs alatt smile.gif

Aszentségit! De milyen láb és csípő munkája volt! Egy pillanat alatt ráfordult!

nyami, nyami..
http://www.youtube.com/watch?v=Qc_PJxret-A

Nohát és a hires/botrányos kiütés, mert az addig kiüthetetlennek hitt Sonny Liston egy ártatlannak látszó ütéstől kifeküdt.
http://www.youtube.com/watch?v=yBX1DqlXC1I
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tartalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.