Profibox Online | Profibox Fórum | Fight Online | Fight Fórum -->

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

145 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Muay Thai, A muay thai itthoni oktatása
shadows
hozzászólás 2012-01-10 16:06:42
Létrehozva: #21

Strawweight - Papírsúly

Csoport: Regisztrált felhasználó
Azonosító: 13,469

IDÉZET(begin @ 2011-12-22 20:58:51) *
én nem értek hozza de ha ezt végigrágod szerintem nem lesz több kérdésed: http://bodybuilding.forum.hu/index.php?PHP...&board=29.0

ha meg túl nagy falat akkor most jelent meg a sárga kapszula bunnytol,torrenten mar fent van én is most olvasom.elég sok téveszmét eloszlat a táplálkozással és csak 110oldal.

Helló!

Letöltöttem a Sárga kapszulát és elolvastam. Nem mondom, kicsit szabadszájú a szerző, de lényegre törő.
Köszönöm ezt a lehetőséget is, hiszen rengeteg infó volt benne számomra, ami hasznos!

:-)
Go to the top of the page

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2012-01-09 16:09:34
Létrehozva: #22

Heavyweight - Nehézsúly (>90.7kg)

Azonosító: 5,124

IDÉZET(begin @ 2011-12-24 12:49:13) *
ok nagyon köszönöm!
már kerestem amúgy ezt mert hallottam itt róla, csak nem tudtam a pontos nevét.ezt fogom csinálni,aztán meg tárcsákat vehetek rá később ezen ne múljon.

na próbáltad?

--------------------

+Quote Post
szerzetes
hozzászólás 2011-12-27 19:06:32
Létrehozva: #23

Lightweight - Könnyűsúly (61.2kg)

Azonosító: 11,468

IDÉZET(Zsoci @ 2011-12-23 13:22:45) *
A jól nézzek ki a ruha alattra meg nem súlyzózni kell, hanem diétázni...

Így van. A zsír alatt én is jól nézek ki. rolleyes.gif

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-24 12:49:13
Létrehozva: #24

Bantamweight - Harmatsúly (53.5kg)
**

Azonosító: 12,482

IDÉZET(chuck-d @ 2011-12-23 21:46:14) *
Zsoci jó dolgokat írt, gondolom erre a korlátozottabb méretű súlyra értette, hogy nem tehet benned igazán kárt. ha helyesen csinálod a gyakorlatokat és nagyobb szériaszámban, akkor biztos nem terheled túl magad, és a felhúzás sem ezzel a súllyal veszélyes, inkább határterheléskor lehet gáz.
a testépítő alapgyakorlatok nincsenek feltétlenül átfedésben a küzdősporthoz megfelelő gyakorlatokkal, például a fekvenyomás annyira nem fontos, mint mondjuk a váll, és ahogy előttem is írták, a törzs erősítése nagyon alap. a te egyszerű de nagyszerű felszerelésedre találták ki a barbell complex nevű gyakorlatsort, én már itt ajánlottam is, kezdetnek egy 25-30 kiló elég is lesz, idővel magad válogathatod össze a neked tetsző sorozatot, kezdetnek alapozni meg jó egy már bevált. a lényeg, hogy megfogod a kétkezes súlyzót és minden gyakorlattípusból csinálsz 8-10 ismétlést, egymás után, nem letéve a súlyt. pihensz mondjuk 1-1,5-2 percet, ami fekszik eleinte, aztán újra, 5-6 vagy több kört csinálva. ha az elején nem tűnik nehéznek az nem gond, a sorozatszámot és a pihenőt betartva elég gyilkos lehet. aztán vagy csökkentve a pihenőidőt, vagy nehezítve a súlyt haladhatsz előre, de 1 percnél kevesebbet nem célszerű pihenni, akkor tényleg már inkább dobj föl még egy tárcsát.
itt egy példa, hogy miről beszélek, próbáld ki, ha gondolod - én ezzel kezdenék a helyedben -, ha tudsz angolul akkor még a magyarázatot is érted, de a videó magáért beszél:
http://video.google.com/videoplay?docid=3224902600571518938
a barbell complex kifejezésre rákeresve pedig sok leírást, gyakorlattípust, infót találsz, szerintem ez a legjobb opció kétkezes rúdra és adott mennyiségű kevesebb súlyra.

ok nagyon köszönöm!
már kerestem amúgy ezt mert hallottam itt róla, csak nem tudtam a pontos nevét.ezt fogom csinálni,aztán meg tárcsákat vehetek rá később ezen ne múljon.

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2011-12-23 20:46:14
Létrehozva: #25

IDÉZET(begin @ 2011-12-22 21:22:28) *
akarok edzés mellett súlyzózni is kicsit hogy erősödjek,meg jól nézzek ki ruha nélkül.

van egy hosszú súlyzórudam és 48kg hozzá.de nemtom milyen gyakorlatokat kéne hogy ne lassuljak le és ne is terheljem agyon magam.van erre valami program?vagy anyag magyar nyelvem,direkt küzdősporthoz.

Zsoci jó dolgokat írt, gondolom erre a korlátozottabb méretű súlyra értette, hogy nem tehet benned igazán kárt. ha helyesen csinálod a gyakorlatokat és nagyobb szériaszámban, akkor biztos nem terheled túl magad, és a felhúzás sem ezzel a súllyal veszélyes, inkább határterheléskor lehet gáz.
a testépítő alapgyakorlatok nincsenek feltétlenül átfedésben a küzdősporthoz megfelelő gyakorlatokkal, például a fekvenyomás annyira nem fontos, mint mondjuk a váll, és ahogy előttem is írták, a törzs erősítése nagyon alap. a te egyszerű de nagyszerű felszerelésedre találták ki a barbell complex nevű gyakorlatsort, én már itt ajánlottam is, kezdetnek egy 25-30 kiló elég is lesz, idővel magad válogathatod össze a neked tetsző sorozatot, kezdetnek alapozni meg jó egy már bevált. a lényeg, hogy megfogod a kétkezes súlyzót és minden gyakorlattípusból csinálsz 8-10 ismétlést, egymás után, nem letéve a súlyt. pihensz mondjuk 1-1,5-2 percet, ami fekszik eleinte, aztán újra, 5-6 vagy több kört csinálva. ha az elején nem tűnik nehéznek az nem gond, a sorozatszámot és a pihenőt betartva elég gyilkos lehet. aztán vagy csökkentve a pihenőidőt, vagy nehezítve a súlyt haladhatsz előre, de 1 percnél kevesebbet nem célszerű pihenni, akkor tényleg már inkább dobj föl még egy tárcsát.
itt egy példa, hogy miről beszélek, próbáld ki, ha gondolod - én ezzel kezdenék a helyedben -, ha tudsz angolul akkor még a magyarázatot is érted, de a videó magáért beszél:
http://video.google.com/videoplay?docid=3224902600571518938
a barbell complex kifejezésre rákeresve pedig sok leírást, gyakorlattípust, infót találsz, szerintem ez a legjobb opció kétkezes rúdra és adott mennyiségű kevesebb súlyra.

--------------------

+Quote Post
Zsoci
hozzászólás 2011-12-23 14:50:33
Létrehozva: #26

Middleweight - Középsúly (72.6kg)

Lakóhely: Budapest
Azonosító: 11,759

a felhúzás, guggolás nem olyan könnyű persze mint ahogy néhányan hiszik, de azért ennyire túl dimenzionálni sem kell szerintem, hogy egyedül nem lehet elkezdeni, nézz utána body-s oldalakon, lehetőleg ott ahol van hozzá fotó, még frankóbb ha videó, hogy kell csinálni. CSINÁLD, mivel alap igazság, hogy a törzs ereje a legfontosabb funkcionális erőkifejtések nagy részében, így a küzdősportokban is, ha birkózni kell, ha ki kell emelni a lábnál fogva egy levitelnél egy embert, a felhúzás a legfontosabb gyakorlat. Általában a nem megfelelő melegítés, és a túl nagy választott súly kombinációjától lehet megnyomorodni... Amíg nem emelsz el 200 kg nál többet, púpos háttal, hanem szabályos egyenes háttal, térded vonala elé nem behajolva húzol fel, bajod nem nagyon lehet, kapkodni meg nem kell, nem attól leszel jobb gyors erőben, hogy rángatva húzol fel, nyomsz fekve, guggolsz, hanem hogy egy komoly izomépítés után, nem kummantod el a nyújtás-lazítás részt, ÉS csinálod mellette a gyors erő igénylő feladatokat is, mint zsákolás, egyebek... Hozzáteszem, én nem vagyok végzett edző, hobbiszinten sportolok csak, de ezek az én saját élettapasztalataim.

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-23 14:27:47
Létrehozva: #27

**

kosz az infókat!

hat nem vagyok egy halálosztó,171cm 67-68kg és viszonylag szálkás,látszanak a kockák.

én is az alap gyakorlatokra gondoltam,fekvenyomás,guggolás,felhúzás.az első kettőt tudnám gyorsan csinálni kisebb súllyal is,úgy nem hatékonyabb lenne küzdősporthoz?
a félhúzást nemtom,mindenhol azt hallottam hogy azzal nagyon kell ügyelni meg sokan nyomorodtak mar le.pláne hogy az én edzésem mondjuk egy kimerítő zsákolásos rúgásos nap után lenne mikor eleve van izomláz a derekamban...meg azt is hallottam hogy sok idő amíg szabályosan megtanul valaki felhúzni és egyedül bele sem kéne kezdeni.

+Quote Post
Zsoci
hozzászólás 2011-12-23 13:22:45
Létrehozva: #28

Lakóhely: Budapest
Azonosító: 11,759

Az agyonterhelés csak hozzászokás-fokozatosság kérdése, valamint nagyban függ a táplálék mennyiségétől, minőségétől, az alvástól, életkorodtól, egyebek.

Ha fiatal vagy(35-40 alatt), alszol napi 7-8 órát mélyen, zavartalanul, eszel elég fehérjét, szénhidrátot, zsírt, max. durva izomlázad lesz, kárt nem igen tudsz magadban tenni súlyzós edzéssel, szerintem, de a durva-bénító izomlázat elkerülendő a fokozatosság azért ismétlem javallt erősen...

Hogy ne lassulj be, ahhoz pedig ajánlott a nyújtás, lazítás, az edzés végén. Nem kell parázni a lassulástól, pl. Lesnar sem hinném hogy az árnyékboxtól, zsákolástól lett ekkora állat, termetéhez képest meg igen gyors az ürge... Tysonra sem lehetett mondani hogy lassú lenne, mégis láttam róla régi videókat ahol boxoló létére 180 kg al guggolt több ismétlést-nagy súlyokkal dolgozott edzésen.

Hogy mégis mit érdemes ennyi súllyal csinálni? Szerintem mindennel az alapgyakorlatokat, ha funkcionálisan akarsz valamit fejleszteni, pl. küzdősportban jobb eredményt elérni--->guggolás, felhúzás, fekve nyomás, döntött törzsű evezés, nyakból nyomás, kétkezes bicepsz, homlokhoz engedés.

A jól nézzek ki a ruha alattra meg nem súlyzózni kell, hanem diétázni...

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-22 21:22:28
Létrehozva: #29

**

akarok edzés mellett súlyzózni is kicsit hogy erősödjek,meg jól nézzek ki ruha nélkül.

van egy hosszú súlyzórudam és 48kg hozzá.de nemtom milyen gyakorlatokat kéne hogy ne lassuljak le és ne is terheljem agyon magam.van erre valami program?vagy anyag magyar nyelvem,direkt küzdősporthoz.

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-22 20:58:51
Létrehozva: #30

**

IDÉZET(shadows @ 2011-12-20 18:40:47) *
Sziasztok!

Tudom, talán már unjátok a témát, de tud valaki olyan módszert, amivel hatékonyan le lehet fogyni úgy, hogy az erő ne csökkenjen? Én 3 éve járok Thai Box-ra, de a súlyom nem megy 100 kg alá az Istennek sem. :-(
Az, hogy keveset egyek, nem a legjobb ötlet, mert összesen 3x eszem egy nap és akkor sem túl sokat. Igaz az utolsó étekzés este 8 körül van.

én nem értek hozza de ha ezt végigrágod szerintem nem lesz több kérdésed: http://bodybuilding.forum.hu/index.php?PHP...&board=29.0

ha meg túl nagy falat akkor most jelent meg a sárga kapszula bunnytol,torrenten mar fent van én is most olvasom.elég sok téveszmét eloszlat a táplálkozással és csak 110oldal.

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2011-12-22 13:45:29
Létrehozva: #31

IDÉZET(begin @ 2011-12-19 18:00:11) *
nem tiszta pár dolog:

-az orr el kell törjön ahhoz hogy hozzászokjon az ütésekhez?egyáltalán hozzászokhat e teljesen?
-miért használnak sípcsontvédőt sokszor akiknek mar megkeményedett a sípcsontjuk?

már leírtak mindent, de ha már szófosásom van:
-nem tudom mit értesz pontosan hozzászokás alatt, de szerintem annak inkább a porcokhoz van köze, akárhányszor eltörhet, erre nem lehet feledzeni, viszont nem kell eltörnie, hogy ne zavarjon, ha kapsz rá, idővel a kesztyűzések alatt annyit kap rá az ember.
-mert anyagra csont, amin bőr van, hiába nem fáj, meglehet láttad Aerts vagy Karacs lába meccsen hogy repedt szét, és milyen védőben bunyóznak ezért, a csont is elhasználódhat, Dekkers lábát aktív versenyző korában egy éven belül négyszer műtötték és az amputálás veszélye is ott keringett fölötte, mert annyira szétrúgta mások blokkjain. na most egy ilyen játékban ott vigyáz az ember magára, ahol tud, keményebb kesztyűzéshez védő, nincs ebben semmi ciki. thai barátaink kevésbé használnak ilyesmit, de nem azért, mert ekkora kemény állatok, hanem mert tudnak játszani, meg ésszel rakják oda.

--------------------

+Quote Post
shadows
hozzászólás 2011-12-21 14:43:06
Létrehozva: #32

Strawweight - Papírsúly

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! icon_thumbs.gif
Szerintem első körben kombinálom Szerzetes és S.H.O.T tanácsait. Ha így sem lesz siker, akkor marad a doki! smile.gif

+Quote Post
S.H.O.T.
hozzászólás 2011-12-21 14:20:03
Létrehozva: #33

Azonosító: 7,503

Hali,

valóban lehet hormonális oka is. DE!
- 3 éve ua. a sportot űzöd, így a szervezet már rég beállt erre a terhelésre és nem fog a lerakódott zsírhoz nyúlni.

- Más: ha kevesebbet eszel, a szervezet nem a zsírhoz fog nyúlni először, hanem az izmokhoz, onnan könyebben nyer "tápot"
és a cucu marad ott, ahol van. A kajamegvonás nem fog fogyást előidézni!!

én aszondom, próbáld jól megemelni a fehérje beviteled, csökkentsd minimálisra a szénhidrátot (no kenyér, rizs, cukor, tészta,stb.).
és figyelj a kalóriára (nálad 1200-1500 elég lesz egyelőre). Tehát több hús, tojás,túró, stb. köreteknek zöldségek,stb.
vitaminok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
halolaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ha bővebben szeretnél segítséget (ingyen smile.gif ), írj PÜ-t nekem.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2011-12-21 00:40:30
Létrehozva: #34

Hall Of Fame
Csoport kép

Azonosító: 11,461

IDÉZET(shadows @ 2011-12-20 17:40:47) *
Sziasztok!

Tudom, talán már unjátok a témát, de tud valaki olyan módszert, amivel hatékonyan le lehet fogyni úgy, hogy az erő ne csökkenjen? Én 3 éve járok Thai Box-ra, de a súlyom nem megy 100 kg alá az Istennek sem. :-(
Az, hogy keveset egyek, nem a legjobb ötlet, mert összesen 3x eszem egy nap és akkor sem túl sokat. Igaz az utolsó étekzés este 8 körül van.

Ennek lehet hormonális oka is. Nem egy sportolót ismertem aki állandóan küzdött a súlyával. menj orvoshoz és ne hagyd magad lerázni azzal hogy egyél kevesebbet és mozogj többet! Volt olyan híres focista, akiről pályafutása befejezése után derült ki hogy állandó súlyproblémai mögött egy simán kezelhető hormonális probléma húzódott. Volt egy riport vele és azon dühöngött hogy többször kimaradt a válogatottból, azzal hogy nincs megfelelő kondiban és nem ismerték fel a hormon problémáját időben.

+Quote Post
szerzetes
hozzászólás 2011-12-20 17:54:01
Létrehozva: #35

Lightweight - Könnyűsúly (61.2kg)

Azonosító: 11,468

IDÉZET(shadows @ 2011-12-20 18:40:47) *
Sziasztok!

Úgy fogyni, hogy az erőd ne csökkenjen, elég nehéz. Én nem vagyok dietetikus, de úgy fogytam 20 kg-ot, hogy du. 4 óra után csak vizet ittam. Előtte viszont rendesen reggeliztem és ebédeltem, meg ettem valami édességet 4 óra körül. Az első hét borzasztó volt, azt hittem, megőrülök az éhségtől. Utána lassan hozzászokik a szervezeted és kb. 3 hét múlva elindul lefelé a súlyod. A 20 kg-ot én kb. 5 hónap alatt dobtam le.

Lehet, hogy egy dietetikus haja a fentiektől égnek állna...

+Quote Post
shadows
hozzászólás 2011-12-20 17:40:47
Létrehozva: #36

Strawweight - Papírsúly

Sziasztok!

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-19 22:55:39
Létrehozva: #37

**

köszönöm a válaszokat!

akkor jó úton haladok mert nem tört el az orrom csak kaptam rá párat és fáj,lejegelem.

+Quote Post
hatchet
hozzászólás 2011-12-19 21:54:46
Létrehozva: #38

Azonosító: 11,841

nem tiszta pár dolog:

-az orr el kell törjön ahhoz hogy hozzászokjon az ütésekhez?egyáltalán hozzászokhat e teljesen?
-miért használnak sípcsontvédőt sokszor akiknek mar megkeményedett a sípcsontjuk?

Nincs rá garancia, hogy pl. 3 törés után sérthetetlen lesz az ember orra. Magyarul mindig kaphatsz rá egyet, amitől eltörhet megint. Szóval ne ilyeneken agyalj.
Én a kettős fedezéket / lábmunkát / elhajlást javasolnám inkább, amikkel érdemesebb foglalkozni.

Sípcsontvédő: amikor kopognak a csontok egymáson az általában fáj valakinek. Az edzésen nem egymás leselejtezése a cél, hanem a gyakorlás.

--------------------
"Training is everything" - Mirco 'Cro Cop' Filipovic

+Quote Post
machete
hozzászólás 2011-12-19 20:41:25
Létrehozva: #39

Welterweight - Váltósúly (66.7kg)

Lakóhely: Cinkota
Azonosító: 11,697

nem tiszta pár dolog:

röviden és tömören:
- nem, igen
- edzésen/sparringon sérülés veszély (saját, és edzőpartner) elkerülése miatt elsősorban

+Quote Post
begin
hozzászólás 2011-12-19 18:00:11
Létrehozva: #40

**

nem tiszta pár dolog:

+Quote Post

145 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-12-11 -22:32