Profibox Online | Profibox Fórum | Fight Online | Fight Fórum -->

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

18 Oldal V  « < 16 17 18  
Reply to this topicStart new topic
Karate, A karate szépségeinek nyitottam. Az is megér egy topikot.
bigi13
hozzászólás 2009-05-20 09:21:32
Létrehozva: #341

Heavyweight - Nehézsúly (>90.7kg)

Csoport: Regisztrált felhasználó
Lakóhely: MAGYAR
Azonosító: 4,514

Belekotty! Itt a lényeg az volt,hogy van-e olyan ütés ami halálos lehet,és van. Természetes,hogy embere válogatja ki,hogy reagál rá. Természetesen más egy komoly harcos és más egy harcművészetekben járatlan ember felépítése. De a tényen nem változtat.egy ütéssel is lehet ölni egy adott szituban

--------------------
"AMIKOR AZ EMBER FÉLNI KEZD A HALÁLTÓL,AKKOR TANULJA MEG SZERETNI AZ ÉLETET"

Go to the top of the page

+Quote Post
Hibbantka
hozzászólás 2009-05-20 09:09:44
Létrehozva: #342

Azonosító: 5,515

Nézem ezeket az általatok belinkelt videókat: mindenki középszekcióban tartja a kezét, hogy nagyobb esélye legyen gyors találatot bevinni, igyekeznek minél több támadást indítani, védekezés helyett inkább elmozgás (hátraszökkenés) van, védekező kéz- és fejtartás híján a legtöbb ütés bare-knuckle tisztán és pontosan ül, a nyak nyújtott, nem csoda, hogy lemegy tőle az ember. Ugye mindez a szabályrendszer sajátosságai miatt alakult ki így.

Kérdés a hozzáértőkhöz:
A szabályok szerint találatnak számítana, ha pl. valaki kettős fedezéket tartana és azt érné az ütés?

Ha (nem versenyen) az ellenfél inkább a védekezésre figyelne: váll-áll pozicionálás + ökölvívó kéztartás (figyelembe véve, hogy nincs kesztyű), akkor nagy tudásbeli különbségnek kellene lennie, hogy kiütés értékű találat szaladjon be.

--------------------
"I'm not much of a jiu jitsu guy, I'm a brawler and leg lock man" - Ken Shamrock

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-20 08:35:54
Létrehozva: #343

Hall Of Fame
Csoport kép

Azonosító: 11,461

IDÉZET(bigi13 @ 2009-05-20 09:21:47) *
Egy dokumentunfilben láttam egy halálos ütést. A Fight Science-ben. Lemérték,hogy a mester(már nem emlékszem minek volt a mestere),egy mért ütése olyan benyomódást okozott a tesztbábu mellkasán,hogy a műszerek szerint azonnali szívmegállást okozott volna.

Ezzel az a gond hogy kinek okozott volna szívmegállást. Egy ötvenkilós néninek, vagy Semi Schiltnek?
Ott van pl a Börzsei Karcsi aki a magyar shotokan megszületésénél már bábáskodott a 70-es évek közepe óta. Soha senki nem tudta testre leütni, egyszerűen lehetetlen volt. Az is igaz olyan is volt hogy ez egyik ismert karatés benyomott egy gyakut egy rátámadó hülyének. Volt tiz tanuja hogy önvédelem volt. A manusnak elrepedt a mája, de túlélte. Az orvosszakértő megállapította hogy egy súlyos fémes tárggyal nagy erejű ütést mértek az illetőre. rolleyes.gif
Szóval a médiában a halálos ütések jó téma, de kiművelt harcosok között ilyen nincs, véletlenek és gyenge/sérülékeny emberek viszont vannak. Ez a halálos ütés, életpont stb csak reklám és mítosz, nem több mint egy mosópor hirdetés valóságtartalma.

Azért itt egy-két rendes ütést-rúgást érdemes megnézni. A második ütés a filmen, 0.15-nél, na az ütés!
http://www.youtube.com/watch?v=gkGP0AM14F0

+Quote Post
bigi13
hozzászólás 2009-05-20 08:21:47
Létrehozva: #344

Lakóhely: MAGYAR
Azonosító: 4,514

Egy dokumentunfilben láttam egy halálos ütést. A Fight Science-ben. Lemérték,hogy a mester(már nem emlékszem minek volt a mestere),egy mért ütése olyan benyomódást okozott a tesztbábu mellkasán,hogy a műszerek szerint azonnali szívmegállást okozott volna.

--------------------
"AMIKOR AZ EMBER FÉLNI KEZD A HALÁLTÓL,AKKOR TANULJA MEG SZERETNI AZ ÉLETET"

+Quote Post
Tigga
hozzászólás 2009-05-19 14:46:49
Létrehozva: #345

Light Heavyweight - Félnehézsúly (79.4kg)

Lakóhely: Budapest
Azonosító: 11,594

IDÉZET(fedor @ 2009-05-18 22:44:58) *
Valaki tudna mesélni nekem a halálos ütésekről?Most olvasgattam és videóztam,és láttam hogy Bruce lee is épp hogy hozzáért egy emberkéhez és felborult székestül a csávó,hallottam hogy vannak ilyen idegvégződések amit ha eltalálsz akkor ott nagy a pusztítás,meg lehet ezt tanulni?Meg néztem egy oyamás videót is és nekem parasztvakításnak tűnt mikor a kezeivel hadonászott mintha gyűjtötte volna az erőt,de tudom hogy ez valós!És ha valaki ezt netán mesteri szintre fejleszti akkor akár egy ütéssel befejezhetné minden meccsét?smile.gif sok hűűjje kérdés,de nagyon elkedzett érdekelni a téma,szeretnék mma-ázni,és most minden érdekességre kiváncsi vagyok:)

ne keverjük össze a dolgokat:
"székesül felborult" téma: ahhoz, hogy valaki elszálljon mint zászló a szélben, impulzus kell (fizika), ami tömeg x sebesség, vagy az, hogy "fellökjék"
A nagy hatású ütések pedig gyorsak, mert a roncsoló-romboló hatást az ököl által leadott energia adja, ami a sebesség négyzetével arányos. (a jó ütésnél a zsák benyeklik, és nem kileng)

olyan nincs, hogy alig érünk valakihez, és elszáll... ha lenne, akkor Münchausen báró sárgulna az irigységtől...

A "halálos ütés" téma:

Nagyon romantikus dolog, minden kezdő kung fu - karate gyakorló ennek megtanulását tartja a csúcsnak. smile.gif
Oyama pl azt mondta, hogy aki képes (öklön, vagy ujjhegyen, már nem emlékszem) kézenjárásban körbesétálni a dojo-t, az képes a "halálos ütésre" is

Viszont el kell keserítselek, az emberi testen nincs kikapcsológomb, nincs olyan pont, amit kis erővel megütve, ujjheggyel megpiszkálva a szövetroncsoláson túlmenő biztos (vagy valószínű) halálos hatást lehetne elérni.

Persze előfordult már karateversenyen is, hogy az egyik versenyző kis ütéstől összeesett és meghalt (szívreflex), de egészséges embernél ez a hatás gyakorlatilag kizárt.

Sokkal (sokkal-sokkal) valószínűbb, hogy a kis erejű ütéstől elcsúszik, beveri a fejét, és abba hal bele.

A halált okozó pusztekezes technikák a szomorú gyakorlatban általában a következők:
-Gerincvelő szakadást okozó dolgok (pl nyakfeszítés, dobás),
-agysérülést okozó dolgok (rossz esés, betalált ütés(ek), rúgás(ok), szem környékét ért könyökösök) következtében létrejött agyödéma, agyvérzés vagy idegpályák direkt sérülése (agyrázkódás)
-fulladást okozó dolgok (gégeporc-nyelvcsont törés, törött borda által átszúrt tüdő (ez ritka, mert a légmell sokáig tart míg kialakul), véletlen lefojtás, bár a judoban a fojtás inkább a nyaki erek elszorítására megy, és nem a levegő elvételére, de a nyaki erek elszorítása gyorsabban okozhat ájulást-halált),
-belső vérzések (nagy erejű ütés, esés vagy rúgás fontosabb ereket szakít el)

Más most nem jut az eszembe...

A "hókuszpókusz" amit Oyamától láthattál (találgatok) vagy egy káta volt (sanchin no: http://www.youtube.com/watch?v=KprSXB25BDA) vagy általában az ibuki légzéstechnika (ami a sanchin no-ban is alkalmazva van).
Előbbinek lényege (a tradícionális karate elemek formagyakorlattal átadásán túl europai szemmel) védések, ütések beidegzése sajáterős izometrikus ellentartással (pl bemelegítésre is nagyon jó lehet, megcsinálod rendesen a néhány technikát, és folyik rólad a víz), míg az ibuki légzés önmagában arra jó, hogy oxigént préseljen a véredbe, és rövid ideig picivel nagyobb teljesítményre legyél képes.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-18 22:50:15
Létrehozva: #346

Hall Of Fame
Csoport kép

Oyama körül nyilván vannak legendák, de az erőkaratét ő népszerűsítette és kiállt mindenkivel. Bikákkal, tigrissel is. Na a tigris után ha jól tudom volt fél évet kórházban. Az a kézzel való "varázslás" a kyo légzéstechnika része, az nem bűvészkedés. A kyosok tényleg retteneteset tudnak ütni, nekem volt szerencsém a Borzával küzdeni még, aki a magyar kyo egyik legkeményebb mestere volt. Fájt a bordám utána rendesen. A kyo nagy hiányossága hogy nem ütnek fejre, de ha azt is gyakorolják veszélyes ellenfelek. Főképp azért mert pusztakezes küzdelemben sok stilus számára szokatlan harcmodort alkalmaznak, az ellenfél alkarját kezdik szétverni. Mire észhez kapsz, hogy a kezedet támadja, már nem tudsz fogni és ütni ha nem vagy hozzászokva.

+Quote Post
fedor
hozzászólás 2009-05-18 21:44:58
Létrehozva: #347

Welterweight - Váltósúly (66.7kg)

Azonosító: 11,348

Valaki tudna mesélni nekem a halálos ütésekről?Most olvasgattam és videóztam,és láttam hogy Bruce lee is épp hogy hozzáért egy emberkéhez és felborult székestül a csávó,hallottam hogy vannak ilyen idegvégződések amit ha eltalálsz akkor ott nagy a pusztítás,meg lehet ezt tanulni?Meg néztem egy oyamás videót is és nekem parasztvakításnak tűnt mikor a kezeivel hadonászott mintha gyűjtötte volna az erőt,de tudom hogy ez valós!És ha valaki ezt netán mesteri szintre fejleszti akkor akár egy ütéssel befejezhetné minden meccsét?smile.gif sok hűűjje kérdés,de nagyon elkedzett érdekelni a téma,szeretnék mma-ázni,és most minden érdekességre kiváncsi vagyok:)

+Quote Post
Tigga
hozzászólás 2009-05-18 18:39:00
Létrehozva: #348

IDÉZET(fedor @ 2009-05-18 19:12:49) *
olvastam hogy oyamának közel 300 kihívója volt és ezeket általába 1 ütéssel kivégezte,amely vagy kezet tört ficamitott vagy bordát tört,kíváncsi lennék Fedor ellen ez mire lenne elég?

ha nem lehetne bírkózni, nagyobb esélyt adnék Mas. Oyamának, mint az átlag küzdősportolóknak abból a mezőnyből. Elképesztő fizikai adottságai voltak fénykorában, mondjuk ellene szól, hogy kevesebb injekcióstű tört bele a seggébe, mint az MMA-s és K-1 es élmezőny átlag tagjainak, meg egyébként is alacsonyabb volt náluk (volt szerencsém élőben találkozni vele, nem feltűnő jelenség, szóval nem egy Sammy Schlit méret na.)

Ennek ellenére ami videót láttam róla (nem a cirkuszi mutatványokra gondolok) baromi kemény volt 60 évesen is. Egy 120 kilós rendőr amikor egy amcsi TV showban kihívta, ha jól emlékszem egyet csapott neki oda, és a faszinak féltucat bordája tört el. Tényleges kihívóinak számát nem tudom, de ő megcsinálta a 300 emberes küzdelmet, (napi száz pihent ellenfél egymás után) egy haverom a 2. danra csinált meg félszázat, és utána a korházban ápolgatták egy darabig (a nővérke azt hitte, hogy egy autóbaleset túlélője, mire az orvos felvilágosította az infúzió bekötése közben, hogy "nemnem, ezek valami vizsgának nevezett kivégzésen vettek részt.") Szóval kondija, szellemi felkészültsége és csontozata biztos megvolt. Elég gyors is volt ahhoz, hogy valakit meg tudjon ütni, és ha talál, akkor valami törjön, szakadjon.

De hát Oyama a régi idők bajnoka volt, MMA szabályok szerint vélem nagyon kevés lenne Fedorhoz. (utcán viszont sok is lett volna Fedornak, vagy bárkinek smile.gif) )

Mindenesetre ő azért tényleg megcsinálta, amit ma is kevesen, hogy "körbeutazom a világot, és bárkivel kiállok". Szóval nem felfújhatós harcbűvész volt, mint a másik topic főszereplői.

+Quote Post
fedor
hozzászólás 2009-05-18 18:12:49
Létrehozva: #349

Welterweight - Váltósúly (66.7kg)

Azonosító: 11,348

olvastam hogy oyamának közel 300 kihívója volt és ezeket általába 1 ütéssel kivégezte,amely vagy kezet tört ficamitott vagy bordát tört,kíváncsi lennék Fedor ellen ez mire lenne elég?

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-18 17:35:57
Létrehozva: #350

Hall Of Fame
Csoport kép

Ez tök jó. Nekem +van ez a DVD.

http://www.youtube.com/watch?v=IFFq7U6uRZ8...ature=rec-HM-r2

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-18 16:16:51
Létrehozva: #351

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(Kodiak69 @ 2009-05-18 16:27:55) *
A karate nagyban hozzájárult ahoz, hogy az ütő rúgó művészetek elterjedjenek, fejlődjenek, kifejlődjenek. Ez akkor is igaz, ha egyes ágait lebaletosították és lebaltozzák többen.
Érdekes volt az ős időkben amikor az idióta lökhajtásos kung fu mestereken és Bruce Lee -n izgultak a discóba, meg a moziba járók, ugyan akkor a karate mesterek lepték el a világot és terjeszteték a karatét. A karate nagyban hozzá járult, hogy a ma divataos véresebb sportok egyáltalán létre jőjenek.
Az 1 ütéses történet profival szemben is igaz lehet amennyiben olyan életpontot talál pusztakézzel amely kőkemyényre van fel edzve. Ez nem könnyű az igaz.
A kalasszikus karate az lehet "tömegsport" is a "vérsportok" azok nem, azok tömeg szórakoztatás bármennyire is tiszteletre méltók és kemény fickók a művelői.

Igen, a karate ezért rengeteget számított. Bár a karate elterjedését sokban elősegítette a judo előzetes elterjedése, no meg Japán amerikai megszállása évekig. Ha az USA Kínát tartotta volna megszállva, lehet ma kungfuznánk és abból fejlődtek volna ki ezek a véres küzdelmek. Bár a kungfu szétforgácsolodottsága lehet ezt megakadályozta volna, a japán küzdősportok sokkal jobban összeszedettek.

Egy jó ütéssel, makiwarán edzett kézzel nem kell életpont, mert egyszerűen roncsolja az arcot az ütés. Én szaladtam bele sima kizami tsukiba úgy hogy arckoponyám tört. De én is ütöttem ki négy fogat egyszere egy kósza gyakuval. A feledzett ököl borzalmas fegyver ha fejen talál.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-18 16:08:10
Létrehozva: #352

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(Tigga @ 2009-05-18 14:30:46) *
hogyan fejlődött a cross-tréning (a kevésbé ortodox kyo-ban):

egy ritka videó a hőskorszakból

Andy Hug pár évtizeddel később

A "Original Kyokushin vs. Muay Thai" felvétel, az első, az zseniális. blink.gif

Mennyire látszik a klasszikus karate és a boxoló darálás között a különbség! Ha ez pusztakézzel ment volna, a japcsi régen befejezte volna. Na 7.30-nál az a gyaku tsuki nem volt semmi! Igaz kicsit horgosan volt ütve, mawashi uchi jellege volt. Persze egy hosszú távú meccsen, 10-12 menet a karate stílust nem lehet tartani, mert a lábmunka rengeteg energiát felemészt. Bár Vitalij Klicsko is hasonló stílusban küzd.

+Quote Post
Kodiak69
hozzászólás 2009-05-18 15:27:55
Létrehozva: #353

Azonosító: 11,284

A karate nagyban hozzájárult ahoz, hogy az ütő rúgó művészetek elterjedjenek, fejlődjenek, kifejlődjenek. Ez akkor is igaz, ha egyes ágait lebaletosították és lebaltozzák többen.
Érdekes volt az ős időkben amikor az idióta lökhajtásos kung fu mestereken és Bruce Lee -n izgultak a discóba, meg a moziba járók, ugyan akkor a karate mesterek lepték el a világot és terjeszteték a karatét. A karate nagyban hozzá járult, hogy a ma divataos véresebb sportok egyáltalán létre jőjenek.
Az 1 ütéses történet profival szemben is igaz lehet amennyiben olyan életpontot talál pusztakézzel amely kőkemyényre van fel edzve. Ez nem könnyű az igaz.
A kalasszikus karate az lehet "tömegsport" is a "vérsportok" azok nem, azok tömeg szórakoztatás bármennyire is tiszteletre méltók és kemény fickók a művelői.

+Quote Post
Tigga
hozzászólás 2009-05-18 13:30:46
Létrehozva: #354

hogyan fejlődött a cross-tréning (a kevésbé ortodox kyo-ban):

egy ritka videó a hőskorszakból

Andy Hug pár évtizeddel később

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-18 11:53:49
Létrehozva: #355

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(Leko @ 2009-05-16 20:58:49) *
Számomra ők a csúcs ebben a művészetben; mozgásuk tükröz olyat, amitől karate a karate:

üdv: leko

Azért a bemutatókban van helyenként varázslás, de szép ortodox karate technikák, szó se róla.

+Quote Post
Leko
hozzászólás 2009-05-16 19:58:49
Létrehozva: #356

Middleweight - Középsúly (72.6kg)

Azonosító: 3,156

Sziasztok!

Számomra ők a csúcs ebben a művészetben; mozgásuk tükröz olyat, amitől karate a karate:

http://www.youtube.com/watch?v=6aBcJyg2HjE
http://www.youtube.com/watch?v=GvG8r9wPcbc
http://www.youtube.com/watch?v=FQPjg_aw0g0
http://www.youtube.com/watch?v=_MjTZPqVAno
http://www.youtube.com/watch?v=wD7LH92TDuA
http://www.youtube.com/watch?v=jkDeOpXLLDM figyeljétek, amikor Shinjo a tanítvány térdébe tapos a sanchin-nál
http://www.youtube.com/watch?v=3dHfFc8mPwE...PL&index=15

Bocsánat a kissé hosszú listáért!

üdv: leko

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-15 21:16:38
Létrehozva: #357

Hall Of Fame
Csoport kép

Na ez se semmi...
http://www.youtube.com/watch?v=uQoLMIkbeBA

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2009-05-14 06:47:51
Létrehozva: #358

Hall Of Fame
Csoport kép

WKF 2008 WORLD CHAMPIONSHIPS TOKYO JAPAN promotion

http://www.youtube.com/watch?v=QhEZj721Tgc...ec-HM-fresh+div

+Quote Post

18 Oldal V  « < 16 17 18
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-12-11 -23:27