Profibox Online | Profibox Fórum | Fight Online | Fight Fórum -->

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

> Figyelem!

Kérünk mindenkit, hogy tekintse át újra a fórumszabályzatot!

28 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Cikk, kritika, sajtóhiba, (Az eredeti cím más volt)
Thoer
hozzászólás 2008-11-01 17:48:01
Létrehozva: #41

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: PX members
Lakóhely: Üröm
Azonosító: 1,649

IDÉZET(Sándor Béla @ 2008-11-01 17:40:19) *
Nekem nagyon tetszett. Amúgyis jöhetnek a régi kor nagy bokszolóiról írott cikkek orrvérzésig.

Köszönöm, 1 óra múlva fent lesz a Charles vs Louis és később felrakom a Rocky elleni első meccs összefoglalóját is. Mindkettő bőven nézhető minőség. icon_thumbs.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Sándor Béla
hozzászólás 2008-11-01 17:40:19
Létrehozva: #42

Heavyweight - Nehézsúly (>90.7kg)

Csoport: Regisztrált felhasználó
Azonosító: 5,781

IDÉZET(Thoer @ 2008-10-31 09:03:43) *
Sziasztok!

Valószínűleg a px.hu-ra is kikerül előbb-utóbb, de ha valakinek van kedve rég múlt idők bunyósairól olvasgatni, akkor talán itt talál magának pár kellemes percet:
http://balhorog.blog.hu/2008/10/30/ezzard_charles

Persze ha kikerül, nyugodtan töröljétek a linket, csak kiváncsi vagyok a véleményekre. wink.gif

Nekem nagyon tetszett. Amúgyis jöhetnek a régi kor nagy bokszolóiról írott cikkek orrvérzésig.

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2008-10-31 09:03:43
Létrehozva: #43

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: PX members
Lakóhely: Üröm
Azonosító: 1,649

Sziasztok!

Valószínűleg a px.hu-ra is kikerül előbb-utóbb, de ha valakinek van kedve rég múlt idők bunyósairól olvasgatni, akkor talán itt talál magának pár kellemes percet:
http://balhorog.blog.hu/2008/10/30/ezzard_charles

Persze ha kikerül, nyugodtan töröljétek a linket, csak kiváncsi vagyok a véleményekre. wink.gif

+Quote Post
zvajo
hozzászólás 2008-10-07 10:01:58
Létrehozva: #44

Azonosító: 3,371

Urak!
A "ranglisták" tab-et mikor frissitettétek? Pl. nehézsúlyban még mindig Chagaev szerepel WBA bajnokként.

--------------------
A valóságban cirkalo súlyú vagyok :)

+Quote Post
campos1526
hozzászólás 2008-08-04 11:45:19
Létrehozva: #45

Middleweight - Középsúly (72.6kg)

Azonosító: 4,237

IDÉZET(manchester @ 2008. Aug. 03 19:57)
"A kiváló iramú mérkőzés érdekes mederben zajlott, hisz az mindig is világos volt, hogy Judah gyorsabb, és kombinatívabb bokszoló, ám Clottey a váltósúly egyik legjobb fizikummal rendelkező harcosa, aki erejével eddig bárkit sakkban tudott tartani."

Ennél nagyobb hülyeséget is ritkán hallani. Clottey egy fantasztikusan változatos, technikás bunyós. Judaht és Clotteyt ellentétbe állítani egymással, mint a "technika vs. erő" ritka nagy inkompetens cikkíróra vall.

Nem áll ez olyan messze a valóságtól. Sztem is változatos technikás bunyós Clottey, de ha a legnagyobb erényüket vesszük figyelembe akkor a szívósság/erő vs gyorsaság meccse volt ez.
Ha Clottey egy szappanbuborékot sem tudna kipukkasztani és sz*r feje is lenne, akkor tuti nem rá tettem volna a voksomat, hiába kombinatív.
Summa summarum nagy közhely, de többé-kevésbé igaz sztem.

--------------------
You'll never walk alone!

+Quote Post
manchester
hozzászólás 2008-08-03 19:57:09
Létrehozva: #46

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: Moderators
Azonosító: 8,086

"A kiváló iramú mérkőzés érdekes mederben zajlott, hisz az mindig is világos volt, hogy Judah gyorsabb, és kombinatívabb bokszoló, ám Clottey a váltósúly egyik legjobb fizikummal rendelkező harcosa, aki erejével eddig bárkit sakkban tudott tartani."

Ennél nagyobb hülyeséget is ritkán hallani. Clottey egy fantasztikusan változatos, technikás bunyós. Judaht és Clotteyt ellentétbe állítani egymással, mint a "technika vs. erő" ritka nagy inkompetens cikkíróra vall.

--------------------
"Gerának ez megint egy nagyon rossz döntése volt". - a jogtalanul elmaradt 11-est követő szakértői vélemény.

+Quote Post
larrysims
hozzászólás 2008-07-22 16:59:00
Létrehozva: #47

Azonosító: 8,088

milyen az a késsérülés?? unsure.gif elég csúnyán hangzik smile.gif

--------------------
kohl szelleme fényeskedjék az univerzum felett!

+Quote Post
hittman
hozzászólás 2008-06-15 19:04:50
Létrehozva: #48

Hall Of Fame
Csoport kép

Azonosító: 4,281

IDÉZET(adambalogh @ 2008. Jun. 15 15:08)
http://profibox.hu/?action=full&id=11166&P...9c6c1926228713a

Ezt a címet túlzás így fogalmazni.

Brähmer július 5-én bokszol. Erdei következö meccse elöreláthatólag szeptember 20-án lesz. Teljesen kizárt, hogy belátható idön belül egymás ellen bokszoljanak.

Sziiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaa! smile.gif

--------------------
Nekem szociálisan, müveltségben, neveltetésben, financiálisan, szakmámban és exisztenciálisan (remélem ismered ezeket a kifejezéseket) egy sokkal magasabb szintü pozicióm van, mint neked.
By:adambalogh

+Quote Post
zvajo
hozzászólás 2008-06-15 18:13:44
Létrehozva: #49

IDÉZET(adambalogh @ 2008. Jun. 15 15:08)

Brähmer július 5-én bokszol. Erdei következö meccse elöreláthatólag szeptember 20-án lesz. Teljesen kizárt, hogy belátható idön belül egymás ellen bokszoljanak.

Sasi,
"A világszervezet legfrissebb ranglistája tanulsága szerint ez a bokszoló valószínűleg az szintén universumos német Jürgen Brähmer (31-1-0) lehet, aki korábban nagyközépsúlyban szerzett lehet."

Ez a mondat nem sikerult tul jol smile.gif Gondolom csak eliras, de legyunk igenyesek.

--------------------

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-06-15 15:08:04
Létrehozva: #50

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: AVT
Lakóhely: Deutschland
Azonosító: 2,127

--------------------
Don't discuss with Idiots! They drag you down to their own level and then beat you with experience.

+Quote Post
Farkas Krisztian
hozzászólás 2008-05-10 12:16:40
Létrehozva: #51

Azonosító: 3,494

A drogellenes boxgáláról szóló cikkben:

"a küzdősportokban jártas Pesuth Rita"

Ez elég rosszul sikerült megfogalmazás,mert az,hogy valaki egyszerűen csak küzdősportokban jártas vagy többszörös kickbox világbajnok,sportágának szűk elitjéhez tartozik az nem ugyanaz a szint.Ha valakinek van a háta mögött 10 amatőr boxmeccs meg öt kickbox meccs és mellette foglalkozott fél évet dzsúdóval arra megfelel,hogy küzdősportokban jártas de egy világbajnok azért több szerintem.

+Quote Post
Zamat
hozzászólás 2008-02-11 12:40:44
Létrehozva: #52

ProfiboX.hu moderator
Csoport kép

Csoport: Moderators
Lakóhely: Budapest
Azonosító: 146

Jogos, köszi.

--------------------
Da sempre superiori - Mai stati in B

CAMPIONI DEL MONDO

+Quote Post
larrysims
hozzászólás 2008-02-11 11:50:42
Létrehozva: #53

Azonosító: 8,088

a csirketáncos kifejezést nem taylor, hanem promótere, dibella használta.

http://www.profibox.hu/?action=full&id=10947
http://www.boxingscene.com/?m=show&id=12529

--------------------
kohl szelleme fényeskedjék az univerzum felett!

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-02-11 10:44:39
Létrehozva: #54

Hall Of Fame
Csoport kép

Döbbenet, még ilyen rutinos öreg rókák mint Paolo Consiglio

http://www.mondoboxe.com/index.php?option=..._id=11&Itemid=3

is összekeverik Lubint Lublinnal.

http://www.mondoboxe.com/index.php?option=...d=5704&Itemid=1

--------------------
Don't discuss with Idiots! They drag you down to their own level and then beat you with experience.

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-02-10 23:46:48
Létrehozva: #55

Hall Of Fame
Csoport kép

"A lengyelek megadták a módját, hiszen Lubin impozáns sportcsarnokában, 7000 néző előtt, fantasztikus bokszgálát szerveztek."

Még mindig nem hibátlan.

--------------------

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-02-10 20:02:04
Létrehozva: #56

Hall Of Fame
Csoport kép

"Helytálltak, de nem nyertek a magyarok
2008-02-10 19:45 (Hazai pálya)
Szombat este Lengyelországban, Lubinban rendeztek ökölvívó gálát....."

Lengyelországban valóban van egy Lubin nevü város

http://www.lubin.pl

de a tegnapi bokszmeccs Lublinban volt.

http://www.boxing.pl/wiadomosci.php?id=3453

http://www.polsatsport.tv/dyscypliny/sporty_walki/199.htm

Igaz ez is lengyel város, de a kettö, vagyis Lubin és Lublin nem ugyanaz.

http://www.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=18284

--------------------

+Quote Post
Erwin
hozzászólás 2008-02-09 13:44:33
Létrehozva: #57

Featherweigth - Pehelysúly (57.5kg)

Lakóhely: Répcelak
Azonosító: 1,642

Ezt ki írta?

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-02-09 11:51:06
Létrehozva: #58

Hall Of Fame
Csoport kép

A Nagy "Hóhér" Józsiról szóló cikkekben következetesen Hamburgba helyezitek a hallei meccset Ti és a Monokli. A Monokli még "kikötövárosról" is ír.

Nos megnyugodhatunk, ez a hiba nem is olyan nagy, hiszen még az Universumnál dolgozó újságírók is összekeverik a két várost:

Alekseev to face Griffis!
Unbeaten cruiserweight Alexander Alekseev (13-0, 12 KOs) will defend his WBO-Intercontinental title against Talmadge Griffis (24-7-3, 16 KOs) in the top undercard bout on the big February 23 "Universum Champions Night" at the Sporthalle Brandberge in Hamburg. Also on the card is WBA #5 super middleweight Dimitri Sartison (21-0, 13 KOs) vs TBA. WBO #2 super welterweight Lukas Konecny (35-2, 17 KOs), who has twice recently had a world title shots against Sergiy Dzinziruk postponed due to training injuries, will stay busy against Kimfuta Makussu (10-11, 3 KOs). In addition, local SES welterweights Norman Schuster (13-1, 5 KOs) and Oliver Güttel (11-1, 7 KOs) will take on Erik Nazarian (4-10-2) and Juan Martinez (5-5).

--------------------------------------------------------------------------------
The event is headlined by two tantalizing clashes. WBO #1, WBA #2 super middleweight Jürgen Brähmer (30-1, 24 KOs) will face WBA #6 rated Gusmyl Perdomo (14-2, 8 KOs) and European light heavyweight champion Thomas Ulrich (31-3, 21 KOs) makes his mandatory title defense against Yuri Barashian (24-2, 16 KOs).
Friday, February 8 2008

Forrás: fightnews

Persze attól, hogy egy hibát többen követnek el, még hiba marad.

--------------------

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2007-12-30 18:53:48
Létrehozva: #59

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(adambalogh @ 2007. Oct. 21 19:05)
Amit az orvosi mühibás cikkben a beteg lánya mond, szerintem egész egyszerüen nem igaz.

Nem azért, mert nem tudok bármi rosszat egy magyarországi intézményröl, legyen az akár kórház, elképzelni, hanem azért, mert egy MRT vizsgálat, ha a beteg fizeti, jó üzlet.

Akinek nincs biztosítása, az zsebböl fizet, vagy nem fizet. Ez mindenhol így van.

Szerintem inkább arról van szó, hogy úgy akart a beteg és/vagy hozzátartozója MRT vizsgálatot, hogy bizonytalan volt, hogy ki tudják-e fizetni.

P.S.: Azt, hogy nyelvileg helytelen, mert a szakértö és a mühiba szavak mást jelentenek, mint, amit a cikkíró az olvasóval tudatni szeretett volna, azt már megszoktam a magyar sajtót olvasva.

Még valami:

ha tényleg vétlenül keveredett autobalesetbe, és tényleg ott sérült meg, akkor a vétkesnek kellene fizetni az orvosi kezelést, és most, hogy "lebénult" szörnyü nagy kártérítést. Hihetetlen az egész.

Tragikus a dolog persze, de nem tünik hihetönek.
Nyilván tele van keserüséggel a gyászoló család, és valószínüleg elvesztették a józan ítélöképességüket.

Részben ugyanazok a kételyek merülnek fel bennem most is, mint amikor elöször idéztetek ezen témában egy másik cikket.

Új kételyeim:
Az, hogy valaki egy csigolyatörésben a baleset után félévvel meghaljon, és a halál közvetlen oka a csigolyatörés lenne, ez egyszerüen lehetetlen.

Ha valaki annyira szeret sepsiszentgyörgyi kertjében dolgozni, akkor vajon miért nem a sepsiszentgyörgyi kórházban vizsgáltatja magát?

Sokszor találkoztam azzal a hozzáállással, hogy személyek, akiknek nincs is Magyarországon betegbiztosítása, egyszerüen jogosultnak érzik magukat ingyenes orvosi ellátásra.

Érdekes, hogy ugyanezen emberekben az ügyvéd esetében fel sem merül, hogy ingyen szolgáltatást kérjenek.

Természetesen baleset vagy hirtelen nem várt megbetegedés esetén nincs olyan kórház Európában (ill. remélem, hogy nincs), amelyik megtagadná a sürgös segítséget/életmentést. Az utókezelés, a további vizsgálatok az elsö segély után már ott kellene, hogy történjenek, ahol a betegnek érvényes biztosítása van.
A baleset után fél évvel már szerintem ez a helyzet.

Hogy nem vették észre a csigolyatörést? Az elsö cikkböl kiderül, hogy nem is vizsgálták MRT-vel. Készítettek néhány konvencionális röntgenképet a gerincröl, azon nem láttak törést (lehetetlennek tartom, hogy komoly, elmozdult törés lenne, ha csak MRT-n lehet látni), nem volt sürgös tennivaló, nem volt életveszély, mehet haza a beteg.

Mühibát emlegetni persze mindig jól hangzik, hálásak az olvasók.

Egyre ritkább a magyar sajtóban (mindegy, hogy nyomtatott vagy elektronikus) a helyesen, szép stilusban, szabatosan és érthetö magyar nyelven írt cikk.

Ez egyike a többségnek, a rossz és igénytelen nyelvezete miatt.

Ez a mondat még engem is szíven ütött:

"Fájdalmai nem igazán szűntek a műhiba-per áldozatának és nem tudta feldolgozni azt a tényt, hogy nem tud felkelni, nem tud többet sétálni, és nem tud már többé a sepsiszentgyörgyi kertjében sem dolgozni."

pedig én nagyon megedzödtem az utóbbi években, olvasva a magyar honlapok értelmetlenségeit.

A cikkböl megtudhatjuk az ügyvéd teljes nevét, de, hogy "András bácsi"-t, hogy hívják, azt nem.

A hozzászólást -adambalogh- szerkesztette a következő időpontban: 2008-02-09 14:16:35

--------------------

+Quote Post
zvajo
hozzászólás 2007-11-24 01:37:05
Létrehozva: #60

IDÉZET(Tyson 4 Life @ 2007. Nov. 22 18:15)
IDÉZET(zvajo @ 2007. Nov. 22 17:33)
Brahma,
az elozo Tyson cikkel kapcsolatban:
aprosag, de legyunk pontosak:  Az arizonai varos neve Mesa. Spanyol (mexicoi) eredetu varosnev.

off:

zvajo te ebben a városban élsz? Mert, ha jól emlékszem korábban írtad, hogy Tyson-al egy helységben élsz. Kb mekkora város ez? Csak mert van onnan egy rapper ismerősöm, ha nem nagyon nagy város megkérdezem, hátha ismerik egymást. smile.gif

Tyson 4 life,
igen. Kb 300e lakos. Mike Scottsdale-ben el, az is itt van kozel, kb ugyanakkora.

--------------------

+Quote Post

28 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-12-12 -00:47