Profibox Online | Profibox Fórum | Fight Online | Fight Fórum -->

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

> Figyelem!

Kérünk mindenkit, hogy tekintse át újra a fórumszabályzatot!

28 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Cikk, kritika, sajtóhiba, (Az eredeti cím más volt)
Sasi
hozzászólás 2009-05-05 10:26:28
Létrehozva: #21

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: Regisztrált felhasználó
Lakóhely: Budapest
Azonosító: 2

Sajnos tényleg igaznak bizonyult, hogy nem bokszol itthon...

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2009-05-01 15:17:09
Létrehozva: #22

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: PX members
Lakóhely: Üröm
Azonosító: 1,649

Azzal is kezdtem, hogy szubjektív szempontok alapján nem tetszett, szakmai oldalról rendben volt a cikk.

Én is úgy saccoltam nem olyan rég egy másik fórumon, hogy nagyságrendileg ennyit fizethet az RTL. Ugyanakkor az is érdekes, hogy a Barashian meccs nagyságrendekkel jobb, szórakoztatóbb volt, mint előtte Sahnoune-ig visszamenőleg bármelyik, ezért furcsa, hogy pont most kezd Erdeivel szívózni a ZDF. Úgy érzem inkább Kohl és csapata lehet a dolog mögött.

+Quote Post
Sasi
hozzászólás 2009-05-01 14:43:53
Létrehozva: #23

Hall Of Fame
Csoport kép

OFF

Lehet azt boncolgatni, hogy érdemes volt-e beszólni az Universumnak, vagy sem. Igazából a németeket az érdekli, hogy hány ember nézi meg a meccsét, más aligha. Fontos nekik, hogy olyan mérkőzéseket mutassanak meg a közönségnek, amelyek után a következőket is meg fogják nézni. Én hiába tisztelem és szeretem Erdei Zsoltot, mint embert, illetve elismerem az eredményességét, mint minden idők legeredményesebb magyar profi bokszolóját... de ha nem lenne magyar, komolyan mondom, oda kellene kötözni a fotelhez, hogy végignézzem. Nem teljesen jó, hogy utoljára 2005-ben izgultam a meccsén...

Csak magamból tudok kiindulni. Sven Ottke 22 címmérkőzéséből kettőt láttam élőben, pedig szerintem mindet tudtam volna nézni.

Én abból indulok ki - nem állítom, hogy nekem van igazam -, hogy Erdei Zsolt csaphatott volna azt asztalra, ha a gyenge ellenfeleket olyan módon intézi el, ahogyan és amilyen gyorsan csak tudja. Ahogyan azt egy korábbi interjúban olvastam, "Madár csendes tüntetése nem biztos, hogy célravezető"... ha hurkának tartom a kihívómat, akkor ki kell szórni a ringből, amilyen gyorsan csak lehet. Legyen az Universumnak ciki a gyenge ellenfél. Mert ha szép csendben csordogál a meccs, az nem jó az Universumnak, és nem jó Erdei Zsolt megítélésének.

Erdei Zsolt - saját maga által is bevallott - visszafogott, kevés kockázatot jelentő ellenfelekkel szembeni kockázatmentes bunyója a saját pocizóját is gyengítette. Így amikor konfrontálódott Kohl-ékkal, nem volt abban a helyzetben, hogy komolyabb meccseket követeljen. Többszereplős ez a játék, nem csak az UBP és Erdei, hanem a ZDF szava is döntő.

Úgy saccolom, hogy az RTL Klub max. 60-80 ezer eurót fizet a közvetítési jogért. Ebből - a megjelent és részben elismert adatok alapján - Madár meccspénzének a töredékét sem lehet kifizetni, nem beszélve az ellenfélről, és a rendezési költségekről. (Madár esetében még jegybevétellel sem nagyon lehet kalkulálni, hiszen legfeljebb 2-3 tucat ember utazik miatta Németországba). Tehát nem csak az Universumot, hanem a tévét is meg kellene győzni arról, hogy érdemes nagyobb költségvetésű Erdei Zsolt meccseket rendezni... én úgy gondolom, hogy nem tárgyalási alap Erdei részéről a mutatott produkciója, hangsúlyozva, a közönség szempontjából! (Ami a döntéshozók szempontja is.)

Visszakanyarodva az eredeti témához. Mint mindig minden, szubjektív. Még az objektív is szubjektív, mert szubjektíven választjuk ki az objektív megítélésünk szempontjait. Én az általam objektívnek vélt, szubjektíven kiválasztott nézőpontjaim szerint írtam a cikket (eredetileg nem is a PX-re szántam). Máshogy is meg lehet fogni a témát, mert lehetett volna arról is írni, hogy amiről talán még korai lenne írni. Például arról, hogy Balzsay részvétele az augusztusi gálán állítólag biztosabb, mint Madáré. Talán a fent említett okok miatt, talán nem? És mi van, ha tényleg úgy adódik, hogy Erdei már soha nem lép szorítóba, ami még ha pletyka is, nem külső emberek terjesztik, hanem egy nagyon szűk belső kör???!

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2009-04-30 15:00:12
Létrehozva: #24

Hall Of Fame
Csoport kép

OFF:

Azt, hogy jobb ökölvívó (stratéga) lett, az számomra egyértelmű, persze fizikálisan már némileg túl lehet a csúcson. Miért mondom hogy egyértelmű, hogy fejben jobb lett? Elsősorban azért, mert Garay előtt is voltak másodvonalas (értsd Ulrich, Mendoza szintű) ellenfelei, de rendre nem bírta Madár a meccs végét, azóta nincs ezzel gond. De egyébként látszott is Madáron a Sahnoune meccs után, hogy felszabadult benne egy kimerültségtől való túlzott félelem és később ő maga is ezt mondta.

Ráadásul én úgy gondolom, hogy ezeket a tényleg nem túl veretes ellenfeleket sokkal határozottabban oldja meg Zsolti, mint korábban. Ok, hogy nem egy Mike Tyson stílus, de momentumot nem hagy az ellenfélnek. Talán épp ezért nem szereted őt te sem. És akkor ehhez még hozzátenném azért Barashiant, aki akár vissza is vonulhat, közvetlen a Madár meccs előtt elég szépen helyt állt egy világbajnoki találkozón, nem mellesleg pont az argentín ellen és erőben simán jobb volt nála. Igaz, hogy más stílus egy kicsit, de fizikailag nem kisebb feladat az ukrán.

Ettől függetlenül én nem mondom, hogy összességében feltétlenül jobb Zsolti, mint 2005-ben, sem azt hogy biztosan hozná a címegyesítőt, ez csak a szubjektív véleményem. Viszont azt gondolom, hogy azt sem lehet biztosan kijelenteni, hogy a Garay elleni második meccs már bizonyíték arra, hogy nem tud ilyen ellenfelek ellen nyerni.

Ja és még egy apróság, ami nem kifejezetten neked szól. Minden cikkben szerepel szinte egy kis odaszólás Erdeinek, hogy kellett neki beszólni az UNInak... Erre nagyon ki tudok lenni, amikor előtte meg attól volt hangos minden fórum, hogy Madár miért nem szól be mindenkinek, hogy komoly meccseket akar.

+Quote Post
Sasi
hozzászólás 2009-04-30 14:17:50
Létrehozva: #25

Hall Of Fame
Csoport kép

OFF

Akár nézheted így is, de ha mélységben vizsgálod a dolgokat, akkor Garay óta lényegében nem volt olyan ellenfél, akit úgymond komolyan lehetne venni:

Erdei ellenfelei a WBO meccs óta

Sahnoune - Erdei után visszavonult
Murdoch - megvert valami Pupu'a-t, aztán TKO2 Green ellen (2007 januárja óta nem bokszolt)
Ulrich - két közepes ellenfelet megvert, majd két KO vereség
Santiago - Erdei után Tarver gyorsan legyőzte, azóta eltűnt...
Blades - Erdei után gyors vereség egy számomra ismeretlen ellen...
Mendoza - nem bokszolt azóta...
Abron - két TKO vereség...
Barashian, aki kicsi kakukktojás a sorban - még nem bokszolt...

Lehet, hogy Zsolt fejben sokkal jobb - mint 2005-ben -, de ha ilyenek az ellenfelek, akkor hogyan lehet ezt biztosra állítani? Garay óta Zsolt nem bokszolt olyan kihívóval, aki mérce lett volna! Többségük az Erdei Zsolt-meccs előtt sem bizonyította, hogy igazán méltó kihívója lehet a világbajnoknak, utólag ez sajnos vastagon bebizonyosodott.

Éppen ezért - számomra - még mindig Garay az utolsó mérce, ami alapján Zsoltot a súlycsoportban elhelyezhetem. Mi alapján állíthatja biztosan/objektíven bárki is, hogy jobb lett Erdei Zsolt 2005-óta???

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2009-04-30 13:31:59
Létrehozva: #26

Hall Of Fame
Csoport kép

Köszi Sasi!

Szakmailag rendben volt a cikk, de szubjektív szempontok alapján egyáltalán nem tetszett. Sem a "teljes szívből ... nem szeretem" rész, sem a következtetés, amit a Garay II-ből vontál le. Utóbbi főleg a határozottsága alapján. Nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy Madár a Sahnoune elleni meccs óta fejben sokkal jobb, mint korábban.

+Quote Post
Sasi
hozzászólás 2009-04-30 10:52:07
Létrehozva: #27

Hall Of Fame
Csoport kép

Ez speciel én voltam...

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2009-04-29 21:41:10
Létrehozva: #28

Hall Of Fame
Csoport kép

Bosszantó, hogy mostanában nincs a cikkeknek írója.

Ezt például ki követte el?
Megalázó ajánlat, gazdasági válság vagy valami más?

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2009-01-28 14:16:10
Létrehozva: #29

Heavyweight - Nehézsúly (>90.7kg)

Azonosító: 5,124

"Állítása szerint a repülő-térdelő rúgásos kísérlete volt a vereség oka, mellyel edzője előzetes tervét követte."
http://www.fight.hu/mma/arlovski_visszavag...220_452621.html

Arlovski egyszer azt mondja, hogy hűűjje felesleges rizikó volt a repülőtérd, és ha követi az edzője utasításait, akkor hozta volna a meccset, és később is azt mondja, hogy az edzője csalódott volt, hogy nem követte az utasításait azzal a megmozdulásával. tehát ezzel pont, hogy nem követte az előzetes tervet...

--------------------

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2009-01-08 22:20:36
Létrehozva: #30

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: AVT
Lakóhely: Deutschland
Azonosító: 2,127

Sergio Silvi nem olasz hanem luxemburgi.

http://www.boxrec.com/list_bouts.php?human...amp;cat=referee

--------------------
Don't discuss with Idiots! They drag you down to their own level and then beat you with experience.

+Quote Post
adambalogh
hozzászólás 2008-12-06 16:04:45
Létrehozva: #31

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: AVT
Lakóhely: Deutschland
Azonosító: 2,127

[i]Az IBF/WBO/IBO világbajnoki címeket őrző ukrán Wladimir Klitschko a spanyol üdülővárosban, Mallorcán készül..............[/i]

Mallorca nem város.

--------------------
Don't discuss with Idiots! They drag you down to their own level and then beat you with experience.

+Quote Post
leibigab
hozzászólás 2008-11-09 11:19:55
Létrehozva: #32

Azonosító: 606

Igen, ahogy javaslod, úgy valóban helyesebb lett volna.

(Azt viszont nem tudom, hogy miért nem engedte beírnod)

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2008-11-09 10:55:58
Létrehozva: #33

Hall Of Fame
Csoport kép

Ja igen, de akkor a "25 évvel később, a pehelysúlyú Moore halála után" helyett a "25 évvel a pehelysúlyú Moore halála után" lenne a helyes, nem?

Egyébként miért nem tudtam beírni a hozzászólásomat? Nem adott hibát, csak nem ment el, a rövidebbek meg igen.

+Quote Post
leibigab
hozzászólás 2008-11-09 10:47:45
Létrehozva: #34

IDÉZET(Thoer @ 2008-11-08 20:51:43) *
Valamiért ezt nem sikerült beírnom a Moore-Ramos cikkhez a monoklin. Mivel "testvérlap" remélem senki nem fog haragudni, hogy ide írom:
Szuper volt a cikk, köszönet érte! Külön hála az utolsó képért. Igazi csemege!

Leibi, találtam egy kisebb bakit a cikkben. A félnehézsúlyú Davey eseténél szerintem azt akartad írni, hogy "5 évvel később", azaz 88-ban halt meg. (Persze az is igaz, hogy '83 a Moore-Ramos meccs után 25 évvel volt, gondolom ez zavart meg.)

Hát, hogy őszinte legyek, 25 évet akartam írni, amivel megpróbáltam egy kicsit misztikusabbá tenni a végét. Vagyis, jött egy másik Davey Moore aki szintén világbajnok lett, és "pontosan" negyed évszázaddal később halt meg mint az előző, és Ő is 29 évet élt. (Persze azért ennyire nem misztikus a dolog, hisz ezek a számok nem napra pontosak...)

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2008-11-08 20:51:43
Létrehozva: #35

Hall Of Fame
Csoport kép

Valamiért ezt nem sikerült beírnom a Moore-Ramos cikkhez a monoklin. Mivel "testvérlap" remélem senki nem fog haragudni, hogy ide írom:
Szuper volt a cikk, köszönet érte! Külön hála az utolsó képért. Igazi csemege!

Leibi, találtam egy kisebb bakit a cikkben. A félnehézsúlyú Davey eseténél szerintem azt akartad írni, hogy "5 évvel később", azaz 88-ban halt meg. (Persze az is igaz, hogy '83 a Moore-Ramos meccs után 25 évvel volt, gondolom ez zavart meg.)

+Quote Post
Sasi
hozzászólás 2008-11-06 11:06:12
Létrehozva: #36

Hall Of Fame
Csoport kép

Elnézést, ez még ma meg fog történni! mindjárt nekilátok!

--------------------

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2008-11-06 08:33:39
Létrehozva: #37

Hall Of Fame
Csoport kép

Sasi javítanád a px.hu-n a cikket? Volt benne még egy csúnya hiba, azt is javítottam.

+Quote Post
Thoer
hozzászólás 2008-11-02 16:10:05
Létrehozva: #38

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(leibigab @ 2008-11-02 14:42:29) *
Thoer

Az Ezzard Charlesos cikkben elírás, nem Billy Scorse, hanem Billy Soose.

"Korábban ugyanis a New Yorki Atlétikai Szövetség és az Észak-Atlantai Atlétikai Szövetség véleménykülönbsége miatt két bajnokot ismertek el világbajnoknak"

Itt gondolom a NYSAC (New York State Athletic Commission) és az NBA (National Boxing Association)-re gondoltál.

Amúgy jó a cikk. (Még talán annyit írtam volna hozzá, hogy Charles ugyan nehézsúlyban volt világbajnok, de pályafutása jó részét félnehézsúlyban verekedte végig, legyőzve a kor legjobb félnehézsúlyú bunyósait (ez a cikkből is kiderül). Azt a korszakot pedig a félnehézsúly egyik legerősebb időszakának tartják, sok szakértő all time szinten a félnehézsúlyúak között (is) rangsorolja, és sokan Ezzard Charlest minden idők legjobb félnehézsúlyú bokszolójának tartják!)

Köszönöm Leibigab! Kijavítottam és átírtam egy kicsit, hogy jobban tükrözze, hogy félnehézsúlyban volt ő a legjobb.

+Quote Post
leibigab
hozzászólás 2008-11-02 14:42:29
Létrehozva: #39

Thoer

Az Ezzard Charlesos cikkben elírás, nem Billy Scorse, hanem Billy Soose.

"Korábban ugyanis a New Yorki Atlétikai Szövetség és az Észak-Atlantai Atlétikai Szövetség véleménykülönbsége miatt két bajnokot ismertek el világbajnoknak"

Itt gondolom a NYSAC (New York State Athletic Commission) és az NBA (National Boxing Association)-re gondoltál.

Amúgy jó a cikk. (Még talán annyit írtam volna hozzá, hogy Charles ugyan nehézsúlyban volt világbajnok, de pályafutása jó részét félnehézsúlyban verekedte végig, legyőzve a kor legjobb félnehézsúlyú bunyósait (ez a cikkből is kiderül). Azt a korszakot pedig a félnehézsúly egyik legerősebb időszakának tartják, sok szakértő all time szinten a félnehézsúlyúak között (is) rangsorolja, és sokan Ezzard Charlest minden idők legjobb félnehézsúlyú bokszolójának tartják!)

--------------------

+Quote Post
Sándor Béla
hozzászólás 2008-11-01 19:55:44
Létrehozva: #40

Azonosító: 5,781

IDÉZET(Thoer @ 2008-11-01 17:48:01) *
Köszönöm, 1 óra múlva fent lesz a Charles vs Louis és később felrakom a Rocky elleni első meccs összefoglalóját is. Mindkettő bőven nézhető minőség. icon_thumbs.gif

Köszi, már töltöm is!

+Quote Post

28 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-06-19 -15:03