Profibox Online | Profibox Fórum | Fight Online | Fight Fórum -->

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

145 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Muay Thai, A muay thai itthoni oktatása
belekotty
hozzászólás 2014-08-26 06:33:22
Létrehozva: #1

Hall Of Fame
Csoport kép

Csoport: Regisztrált felhasználó
Azonosító: 11,461

http://index.hu/index2/#bloghu/totaldamage...a_szabadulasert

Óriási ötlet. Az is zseniális, hogy az erőszakos rabok nem vehetnek részt benne.
Go to the top of the page

+Quote Post
kain42
hozzászólás 2013-10-30 18:31:11
Létrehozva: #2

Strawweight - Papírsúly

Azonosító: 2,421

Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy ebbe a topikba írok.
Érdekelne a véleményetek a vászon boxzsákokat illetően. Árban ugyanott van, mint a műbőr, de nem igazán tudom melyiket vegyem, még soha nem ütöttem vászonból készült zsákot.

Előre is köszi.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2013-06-15 11:19:23
Létrehozva: #3

Hall Of Fame
Csoport kép

Riddick Bowe megpróbálkozott a thai boxxal

http://index.hu/bloghu/thai/2013/06/15/rid...a_thai_bokszban

+Quote Post
pistabácsi
hozzászólás 2013-03-02 14:46:20
Létrehozva: #4

Bantamweight - Harmatsúly (53.5kg)
**

Lakóhely: Magyarország
Azonosító: 4,957

Ramon Dekkers R.I.P.

--------------------
Пусть всегда живут стобой На Дежда , Вера и Любовь.

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-03-04 14:22:14
Létrehozva: #5

**

Azonosító: 12,482

el van picit görbülve az orrom,pedig viszonylag nem is kaptam rá akkorákat és tudtommal eltörve sem volt,de sokszor fájt persze.

megelőzhetem e a további deformálódást?valahogy helyrerántani esetleg lehet?már nem fáj egyáltalán

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-02-02 23:52:04
Létrehozva: #6

**

IDÉZET(chuck-d @ 2012-01-19 16:39:05) *
nem is az ugrálós akrobatikát kell lesni kombinációkhoz, de mondjuk egy 4 ütéses cucc kigyakorolható otthon is árnyékolva. vagy rákeresel videómegosztón kifejezetten ilyen instrukciós videókra. de az első mindig az, amit az edző mond, ő tudja a legjobban, hogy neked mit és hogy kell csinálnod.

a két linkelt gyakorlatot kombinálva olyan izmokat mozgathatsz át, amiket használsz rúgáshoz, de más gyakorlatnál nem erősíted, ez a lényeg.

na haladok,ma az edző azt mondta hogy én voltam a legjobb az egesz csoportból(középhaladó)és én fejlődtem a legtöbbet az utóbbi időben,mind elhajlások mind lelkiállapot nyugodtan csinálom pont ahogy kell rolleyes.gif
persze kellett hozza hogy vele is sparingoljak 1percet és egyszer sem tudott megütni,én meg majdnem fejberugtam a lábammal el is értem az orrát,pedig meg valami karate rúgást is bevetett,mikor felemeli magasra a lábát és függőlegesen lecsap rá fejre.azt meg kell majd én is tanuljam.
mondjuk lajtosan csináltuk és arra ment o is hogy minél többet tanuljak,ha akarna lecsapna mint a legyet.ez volt a 4ik sparingolasom.
úgy látszik jó hogy elkezdem meditálni.tényleg semmi nem jár a fejemben közben csak csinálom.

rájöttem a ki nem mondott koncepciójára.az átlagosak kell járjanak több hónapig akar több mint egy évig kezdő csoportba,ahol szinte csak zsákolás van és technika.aztán ha ez megy akkor lajtos játékos sparring ez is kb egy év amire minden jól megy,és ha ez is ok akkor komolyabban.
aki tehetséges az persze ugrik közben.

a derékerősító gyakorlatokat serényen csinálom minden edzés után.meg lett két nagy göb közben a sípcsontomon mikor térdet kapott pedig védő is volt,legalább keményszik.

+Quote Post
S.H.O.T.
hozzászólás 2012-01-30 14:30:12
Létrehozva: #7

Middleweight - Középsúly (72.6kg)

Azonosító: 7,503

2012 márciusában a World Muaythai Federation és World Muay Boran Federation Bangkokban versenyt és szemináriumot rendez.
Akit érdekel a muay boran program, vagy a verseny, írjon PÜ-t, küldök részletes leírást.

üdv.

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2012-01-19 15:39:05
Létrehozva: #8

Heavyweight - Nehézsúly (>90.7kg)

Azonosító: 5,124

IDÉZET(begin @ 2012-01-18 23:19:49) *
a másodikhoz hasonlót csináltam egy időben,azt hittem csak oldalsó hasizomra való.badr hari edzésvideójában láttam.érdeklődés az a maxon van csak tényleg én is úgy gondoltam hogyha egy meccsről próbálok ellesni valamit abból csak ugrálás lesz egyenlőre.
egyébként az edző tanácsolta hogy mindennap min 5percet gyakoroljunk a tükör előtt,mert heti 3x2ora edzés az nem sokra elég.na de tényleg nem akarom a topicot megtölteni a kezdő hülyeségeimmel.sokadszorra köszönöm a tanácsokat!ideje gyakorlatba ültetni.

nem is az ugrálós akrobatikát kell lesni kombinációkhoz, de mondjuk egy 4 ütéses cucc kigyakorolható otthon is árnyékolva. vagy rákeresel videómegosztón kifejezetten ilyen instrukciós videókra. de az első mindig az, amit az edző mond, ő tudja a legjobban, hogy neked mit és hogy kell csinálnod.

a két linkelt gyakorlatot kombinálva olyan izmokat mozgathatsz át, amiket használsz rúgáshoz, de más gyakorlatnál nem erősíted, ez a lényeg.

--------------------

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-01-18 23:19:49
Létrehozva: #9

**

IDÉZET(chuck-d @ 2012-01-16 20:35:27) *
a thai termekben reggeltől estig edzenek a versenyzők, az a kemény, nem fél óra alatt vágják szarrá az ízületeiket, mellesleg 5-7 éves koruktól rúgják a zsákot, mire elérik a megfelelő erőt már eléggé rendben van a technika. egy egész napos edzésnél meg bőven meg is van a belekotty által leírt hosszabb bemelegítés, de nyilván nem ezt rakják be egy párperces videóba. amúgy az, hogy te mozgásra bemelegedettnek érzed az izmaid még közel nem jelenti azt, hogy erős rúgásokra is kész van a derekad és térded.
ez nem jelenti azt, hogy nagyon szarul rúgsz, egyszerűen rosszul terhelsz.

ha a zsákon a kombókra figyelsz és nem az erőre meg a problémákra, akkor több marad meg, másrészt az érdeklődés is számít. volt, hogy hétvégén láttam egy gála videóját, vasárnap már gyakoroltam egy elcsípett megoldást, hétfőn meg már el is adtam bunyón. és idő, sok idő, de ha egyszer elkapod a fonalat könnyebb lesz. csiszolni meg a zsákon kell, eleinte csak edzésen, otthon nem látja az edző, rögzíthetsz kaksi technikát.

rengeteg ötlet elérhető erősítésre a neten, derékra például eszköz nélkül először alap, de statikusabb:
http://youtu.be/pSHjTRCQxIw
http://youtu.be/CMJA332bfs0
vagy beírod a jutubi keresőbe, hogy plank workout, aztán ahogy tetszik.
aztán kicsit mozgósabb amit a földön csinál, ez már vállra is megy:
http://youtu.be/06LenMae4Bs
aztán hogy gyorsan elfelejtsük a fitt fiúkat, hasznos videó egy haladó válledzés elsajátításához:
http://youtu.be/RAO7OG077Ac
smile.gif

a másodikhoz hasonlót csináltam egy időben,azt hittem csak oldalsó hasizomra való.badr hari edzésvideójában láttam.érdeklődés az a maxon van csak tényleg én is úgy gondoltam hogyha egy meccsről próbálok ellesni valamit abból csak ugrálás lesz egyenlőre.
egyébként az edző tanácsolta hogy mindennap min 5percet gyakoroljunk a tükör előtt,mert heti 3x2ora edzés az nem sokra elég.na de tényleg nem akarom a topicot megtölteni a kezdő hülyeségeimmel.sokadszorra köszönöm a tanácsokat!ideje gyakorlatba ültetni.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2012-01-18 21:01:47
Létrehozva: #10

Hall Of Fame
Csoport kép

http://www.youtube.com/watch?v=bR1NNSw1KDo...screen&NR=1

kemény.. jól látom nincs fogvédőjük?

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2012-01-18 00:58:03
Létrehozva: #11

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(beryke @ 2012-01-17 18:42:27) *

Bohockodás

+Quote Post
j27
hozzászólás 2012-01-17 19:10:55
Létrehozva: #12

Light Heavyweight - Félnehézsúly (79.4kg)

Azonosító: 4,146

IDÉZET(beryke @ 2012-01-17 18:42:27) *

ez kibaszott megjátszott!

--------------------
Jelentõs részét az életemnek sporttal töltöttem.A többit elpocsékoltam...

+Quote Post
beryke
hozzászólás 2012-01-17 18:42:27
Létrehozva: #13

**

Azonosító: 11,933

A thai spirit: http://youtu.be/TurGAhOb3DI

+Quote Post
Luisz
hozzászólás 2012-01-17 01:23:44
Létrehozva: #14

Hall Of Fame
Csoport kép

Azonosító: 11,479

A legidösebb fiam Judozott Brazil Jiu Jitsuzott majd most Thay boxol.Meséli hogy az eggyik közülük lesántult.Valahogy tévesen rugott vagy mit csinált aztán Isiászt kapott a jobb felét deréktol lefele alig mozgassa.vagy valami olyat mondott hogy nem is tudja mozgatni. Hát van ez igy biztos. Azért talán más ott Thailandban ahol van idejük naphosszat rugdosni egymást.Mást mit tennének?Egy europai ember azért eljár többnyire dolgozni. ès nincs annyi ideje ezzel ugy foglalkozni ahogy kellene. Nálam vagy egy fiatal aki 8 évig Judozott aztán 6 honapot edzett Thai boxot mindjárt országos harmadik lett.DE szerintem annyian nem edzhetik meg olyan keményen itten legalábbis. Ö is bejár dolgozni.ESte dolgozik egy étterem bár tekeklubban aztán hobibol edzeget. JUdoban nem sokra vitte a box jobban ment neki.A másik meg lám ishiászt kapott osztán lebénult. ha valaki el akar érni valamit akkor annak meloznia kell.Igy van ez minden sportal.

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2012-01-16 19:35:27
Létrehozva: #15

IDÉZET(begin @ 2012-01-16 12:29:04) *
teljesen igazatok van.elragadtattam kicsit magam.igazából abból indultam ki hogy akármelyik thaiföldi edzésvideót nézem ott mindenki így hörög rúgásnál,és mindenhol azt nyilatkozzak a sportolok hogy keményen kell edzeni nagyon keményen.ezert gondoltam az maxot jelent,mivel így lehet kitolni a fáradási időt.viszont a maxot sok módon el lehet érni logikus.
bemelegítés igazából megvolt nem is arra értettem,csak túlerőltetem magam inkább.

kombinációkat meg én baromi szívesen gyakorolnám lassan nyugodtan itthon a tükör előtt,viszont edzésen van hogy mutatnak 15felet,amiből otthonra megmarad vagy 3amiből talán ha egyet úgy csinálok ahogy kéne.nincs erről valami átfogóbb anyag?mar egyáltalán leírva is sokkal könnyebb lenne a tanulási folyamat,hogy legyen meg mit és aztán csiszolom hogy
jól menjen

"derékra nem árt a nyújtáson és bemelegítésen kívül valami szimmetrikus erősítő gyakorlat, azt még eszköz nélkül is lehet."
hogyan? unsure.gif gumiszalagjaim vannak egyebkent.

a thai termekben reggeltől estig edzenek a versenyzők, az a kemény, nem fél óra alatt vágják szarrá az ízületeiket, mellesleg 5-7 éves koruktól rúgják a zsákot, mire elérik a megfelelő erőt már eléggé rendben van a technika. egy egész napos edzésnél meg bőven meg is van a belekotty által leírt hosszabb bemelegítés, de nyilván nem ezt rakják be egy párperces videóba. amúgy az, hogy te mozgásra bemelegedettnek érzed az izmaid még közel nem jelenti azt, hogy erős rúgásokra is kész van a derekad és térded.
ez nem jelenti azt, hogy nagyon szarul rúgsz, egyszerűen rosszul terhelsz.

ha a zsákon a kombókra figyelsz és nem az erőre meg a problémákra, akkor több marad meg, másrészt az érdeklődés is számít. volt, hogy hétvégén láttam egy gála videóját, vasárnap már gyakoroltam egy elcsípett megoldást, hétfőn meg már el is adtam bunyón. és idő, sok idő, de ha egyszer elkapod a fonalat könnyebb lesz. csiszolni meg a zsákon kell, eleinte csak edzésen, otthon nem látja az edző, rögzíthetsz kaksi technikát.

rengeteg ötlet elérhető erősítésre a neten, derékra például eszköz nélkül először alap, de statikusabb:
http://youtu.be/pSHjTRCQxIw
http://youtu.be/CMJA332bfs0
vagy beírod a jutubi keresőbe, hogy plank workout, aztán ahogy tetszik.
aztán kicsit mozgósabb amit a földön csinál, ez már vállra is megy:
http://youtu.be/06LenMae4Bs
aztán hogy gyorsan elfelejtsük a fitt fiúkat, hasznos videó egy haladó válledzés elsajátításához:
http://youtu.be/RAO7OG077Ac
smile.gif

--------------------

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-01-16 12:33:34
Létrehozva: #16

**

IDÉZET(shadows @ 2012-01-10 17:06:42) *
Helló!

Letöltöttem a Sárga kapszulát és elolvastam. Nem mondom, kicsit szabadszájú a szerző, de lényegre törő.
Köszönöm ezt a lehetőséget is, hiszen rengeteg infó volt benne számomra, ami hasznos!

:-)

szívesen.én is most próbálgatom a jó kajálásokat és nagyon elvezem.ha van gyakorlati kérdésed ez ügyben arra lehet tudok mondani hasznosat.

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-01-16 12:29:04
Létrehozva: #17

**

teljesen igazatok van.elragadtattam kicsit magam.igazából abból indultam ki hogy akármelyik thaiföldi edzésvideót nézem ott mindenki így hörög rúgásnál,és mindenhol azt nyilatkozzak a sportolok hogy keményen kell edzeni nagyon keményen.ezert gondoltam az maxot jelent,mivel így lehet kitolni a fáradási időt.viszont a maxot sok módon el lehet érni logikus.
bemelegítés igazából megvolt nem is arra értettem,csak túlerőltetem magam inkább.

kombinációkat meg én baromi szívesen gyakorolnám lassan nyugodtan itthon a tükör előtt,viszont edzésen van hogy mutatnak 15felet,amiből otthonra megmarad vagy 3amiből talán ha egyet úgy csinálok ahogy kéne.nincs erről valami átfogóbb anyag?mar egyáltalán leírva is sokkal könnyebb lenne a tanulási folyamat,hogy legyen meg mit és aztán csiszolom hogy
jól menjen

"derékra nem árt a nyújtáson és bemelegítésen kívül valami szimmetrikus erősítő gyakorlat, azt még eszköz nélkül is lehet."
hogyan? unsure.gif gumiszalagjaim vannak egyebkent.

+Quote Post
belekotty
hozzászólás 2012-01-16 03:12:41
Létrehozva: #18

Hall Of Fame
Csoport kép

IDÉZET(begin @ 2012-01-14 23:44:19) *
1varians:lemész bemelegítés,pár rúgás ütés aztán megint rúgás megint ütés,aztán fáradás,
ahh minek vagyok is én itt?lehet jobb lenne egy filmet nézni otthon,pff de kemény ez a zsák is.meg 1ora,meg félóra,és egyre lassúbbak gyengébbek az ütések egyre jobban unod
2varians lemész bemelegítés,pár rúgás ütés aztán megint rúgás megint ütés,aztán fáradás,aztán megjobban fáradás és akkor történik valami,hogy én nem fogok elfáradni én több vagyok ennél es előjönnek a felgyülemlett feszültségek és még még még még még még még fáradtságból jön az egész erő és sokkal nagyobbakat lehet adni.

Csatlakoznom kell csákdihez. A zsák nem arra való hogy lefáraszd magad csak úgy. Előbb meg kell tanulni a technikát. A derekad például simán fájhat a helytelen technikával végrehajtott köríves rúgásoktól. A zsák csak ront a technikán ha az nincs rendesen beidegződve. Sok-sok év után, precíz, kidolgozott technikákkal engedheted meg magadnak hogy csak úgy nekiállj zsákolni. Majd ha lassan, precíz technikával már megy bemelegítés után, akkor kezdhetsz gyorsítani és majd csak a végén mehet teljes erőből.
A derekadat a sima melegítés nem fogja annyira bemozgatni ami az erőből végrehajtott köríves rúgásokhoz kell. Közötte muszáj hogy technikázz és ha majd gyorsan és precízen lenyomtál mindkét lábra 50-50 low kicket, de inkább 100-100-at, majd akkor kezdheted csak erősíteni, különben csak szétbaszod a derekad.
Amikor versenyeztem, rettegték a fejrúgásaimat. De én úgy edzettem, hogy elkezdtem testre nyomni és csak pöckölgttem a zsákot. Amikor már rendesen izzadtam, akkor váltottam fejmagasságba de még azt is csak pöckölgetéssel. Kb. 100 után keztem erőből és úgy lenyomtam 500-500 körül.
A csuklónak a fájdalma pedig kéztartási gondot jelent. Próbáld a zsákot kesztyű nélkül ütni, mert ott kénytelen leszel kisebbet, de precizebbet ütni.
Csak el ne törd a kezed!

+Quote Post
chuck-d
hozzászólás 2012-01-16 01:38:31
Létrehozva: #19

IDÉZET(begin @ 2012-01-14 23:44:19) *
sajnos még nem,mert most nincsenek itt a súlyok ahol jelenleg lakom és tanulok.elhozni meg vonattal hátizsákban túl nagy edzés rolleyes.gif viszont hamarosan itt lesznek és akkor nekikezdek.

de mondjuk jelenleg eléggé sajog a derekam meg csuklok is,próbáltam ilyenre venni mostanában a figurát http://www.youtube.com/watch?v=gloGY3UDZDo&feature=share
iszonyú jó mentálisan meg amúgy is,egy sz*r nap után ezert mar önmagában megéri az egész,ha nem is lesz belőlem semmi komolyabb az ilyen állati dolgokért mar megérte elkezdeni.
1varians:lemész bemelegítés,pár rúgás ütés aztán megint rúgás megint ütés,aztán fáradás,
ahh minek vagyok is én itt?lehet jobb lenne egy filmet nézni otthon,pff de kemény ez a zsák is.meg 1ora,meg félóra,és egyre lassúbbak gyengébbek az ütések egyre jobban unod
2varians lemész bemelegítés,pár rúgás ütés aztán megint rúgás megint ütés,aztán fáradás,aztán megjobban fáradás és akkor történik valami,hogy én nem fogok elfáradni én több vagyok ennél es előjönnek a felgyülemlett feszültségek és még még még még még még még fáradtságból jön az egész erő és sokkal nagyobbakat lehet adni.

az azért érdekelne hogy lehet e minden edzés ilyen?az edző mesélte meg régen hogy az ember ember,idővel elfáradunk nem vagyunk motorok,de ő látott Thaiföldön egy ilyen motort aki az edzés elejétől teljes erejével egész a végéig,órák múlva ugyanúgy rúgta a zsákot.
motivációm lenne csak szétesnék közbe,kéne ide valami multipro mennyiségű vitamin talán azzal.

az edző meg mindég nem lat bennem sok mindent,dicsér hogy fejlődök de ennyi.mondjuk az elejen tenyleg nagyon sz*r voltam.nala ugysem talalok jobbat.na mindegy azért én elvezem.és ha 15 év múlva lesz meg az első meccs akkor se baj

remélem vágod, hogy a linkelt videó poén szintű, Buakaw nem így tolja.
amúgy zsákolni még csak-csak lehet hangulatból, de ezzel a két variációval nem sokra mész. a csuklód meg a derekad sem véletlenül fáj, aztán lehetnek még nagyobb gondok is. ha az edzést levezetésnek használod, az régen rossz felfogás, ott lényegében dolgozol, csak a munka sajátossága, hogy a feszültség levezetődik, ha ez utóbbival kezded, akkor csak elfáradsz, de nem haladsz, nem dolgozol. technikára, ütemre, időzítésre, kombinációkra kell figyelni, az erő másodlagos, a jó technikával az majd jön. a zsákot lehet izomból rúgni, de amit lehet nem biztos, hogy érdemes. mellesleg random arc az utcáról beugorva is tudja csapkodni befosásig a zsákot, na és akkor mi van. a kedvtelen vagy a feszkó levezető edzések szerintem egyformán gyengén hatékonyak. próbálj inkább belefeledkezni a technikába, az időzítésbe, a folyamatosságba a zsáknál, szard le az erőt meg hogy mi a f@sz van, mennyi vagy meg hogyan bírod, ezekre vegyél terápiás kutyát vagy ordíts egy szakadék mellett nagyokat, nem oda való, néha bezavar, de jobb, ha nem. ami nem azt jelenti, hogy simogasd a cuccot, hanem ne izomból, hanem lazán rádobálva pakold a kombinációkat, indításkor legyen dinamika, ne a végén erő. persze van olyan, amikor éppen izomból kell rúgni a zsákot, de csak ha az a feladat, akkor csináld.
mármint úgy csinálod, ahogy akarod, csak gondold át, a fejlődés sikerélményével biztos bővül ez a két opció a zsáknál. icon_thumbs.gif

derékra nem árt a nyújtáson és bemelegítésen kívül valami szimmetrikus erősítő gyakorlat, azt még eszköz nélkül is lehet.

--------------------

+Quote Post
begin
hozzászólás 2012-01-14 23:44:19
Létrehozva: #20

**

IDÉZET(chuck-d @ 2012-01-09 17:09:34) *
na próbáltad?

sajnos még nem,mert most nincsenek itt a súlyok ahol jelenleg lakom és tanulok.elhozni meg vonattal hátizsákban túl nagy edzés rolleyes.gif viszont hamarosan itt lesznek és akkor nekikezdek.

de mondjuk jelenleg eléggé sajog a derekam meg csuklok is,próbáltam ilyenre venni mostanában a figurát http://www.youtube.com/watch?v=gloGY3UDZDo&feature=share
iszonyú jó mentálisan meg amúgy is,egy sz*r nap után ezert mar önmagában megéri az egész,ha nem is lesz belőlem semmi komolyabb az ilyen állati dolgokért mar megérte elkezdeni.

az azért érdekelne hogy lehet e minden edzés ilyen?az edző mesélte meg régen hogy az ember ember,idővel elfáradunk nem vagyunk motorok,de ő látott Thaiföldön egy ilyen motort aki az edzés elejétől teljes erejével egész a végéig,órák múlva ugyanúgy rúgta a zsákot.
motivációm lenne csak szétesnék közbe,kéne ide valami multipro mennyiségű vitamin talán azzal.

az edző meg mindég nem lat bennem sok mindent,dicsér hogy fejlődök de ennyi.mondjuk az elejen tenyleg nagyon sz*r voltam.nala ugysem talalok jobbat.na mindegy azért én elvezem.és ha 15 év múlva lesz meg az első meccs akkor se baj

+Quote Post

145 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-23 -03:29